خانه / دسته‌بندی نشده / هفت قدم برای نحوه موفقیت در فروش – نکات بسیار طلایی و اساسی

هفت قدم برای نحوه موفقیت در فروش – نکات بسیار طلایی و اساسی

نحوه موفقیت در فروش و بازاریابی اینترنتی هم مانند دیگر مسائل ما در کسب و کار نیازمند الگوبرداری از کسانی است که قبلا در این زمینه توانسته اند موفقیت خوبی دست یابند و به همین دلیل ما هم برای موفقیت در فروش نگاهی میکنیم بر چند نکته از برایان تریسی و چندین راه حلی دارای استاندارد جهانی هستند.

۱٫قدم اول – موفقیت در فروش با جستجو

نحوه موفقیت در فروش

مهم نیست که کسب و کار شما چیست آنلاین هستید یا آفلاین برای این که متوجه بشوید نحوه موفقیت در فروش چیست باید جستجو کنید.

جستجو برای پیدا کردن مشتری.

کار آسانی نیست چون اگر آسان بود همه افراد میتوانستند به موفقیت در فروش برسند اما کار غیر ممکنی هم نیست.

افراد به شکل های گوناگونی به دنبال مشتری میگردند برخی از طریق ایمیل ها برخی نیز از طریق مراجعه به منزل مشتری های بالقوه شما به عنوان صاحب کسب و کار همیشه باید روش های جستجوی خود را بروزرسانی کنید.

۲٫قدم دوم – اعتماد سازی

مهمترین قانون برای ایجاد موفقیت در فروش این است که اگر مشتری ای پیدا کردید وقت بگذارید و در آن ها اعتماد سازی کنید.

مردم هرچقدر به شما و کسب و کار شما اعتماد کنند بیشتر میتوانند از شما خرید کنند و شما را به موفقیت در فروش برسانند.

در کنار این مسئله مورد ارج و احترام گرفتن از طرف دیگران به این دلیل که به ما اعتماد دارند بسیار لذت بخش تر از پول در آوردن است.

۳٫قدم سوم – شناسایی نیاز ها

اگر میخواهید بدانید که نحوه موفقیت در فروش چیست پس بدنبال این باشید که نیاز های بیشتری را از مشتریان خود پیدا کنید و آن ها را با محصولات و خدمات خود مرتفع سازید.

هر چقدر مشتری ها بیشتر نیازهای خود را با محصول و خدمات شما برطرف کنند شما بیشتر به سود دهی نزدیک میشوید و گذشته از آن باز اعتماد بیشتری نسبت به کسب و کار خود در آن ها ایجاد میکنید.

نحوه موفقیت در فروش

۴٫قدم چهارم – ارائه سخنرانی ها محرمانه

یکی دیگر از مهمترین روش ها و نحوه موفقیت در فروش این است که بتوانید مشتری های گروهی پیدا کنید و بین خود و آن ها سخنرانی های محرمانه برگزار کنید و به آن ها محصول و خدمات خود را معرفی کنید این کار به این دلیل است که ما به مشتریان کمک کنیم خود را جزئی از ما بدانند و خودی به نظر برسند.

مهم نیست که چگونه ارائه میدهید و سخنرانی میکنید فقط مهم است که آماده باشید و از حرف های خود هدفی را دنبال کنید.

۵٫قدم پنجم – غلبه بر اعتراضات مهمترین نحوه موفقیت در فروش

به جرات میتوان گفت ۹۹ % چرخه فروش هر فرد موفق در فروش با اعتراضات مشتری ها پر میشود ولی این نکته نباید برای فروشنده عذاب آور باشد این هم راهی برای پیدا کردن روش و نحوه موفقیت در فروش است.

به این دلیل که شما نباید جلوی این اعتراضات ایستادگی کنید بلکه باید آن ها را بپذیرید ( البته تا جایی که معقول و منطقی باشد ) و با آنها محصول و خدمات خود را بهبود ببخشید.

بهترین روش این است که شما با تحقیق بتوانید اعتراضات قبلی مشتری ها را پیش بینی کنید و برای آن ها جواب های قانع کننده ای آماده کنید.

۶٫قدم ششم – بستن قرارداد فروش

ما می آییم تا یاد بگیریم که نحوه موفقیت در فروش چیست تا به این مرحله برسیم که قرارداد فروش را ببندیم .

بستن قرارداد فروش الزاما به این معنی نیست که کتبا قرار دادی بین شما و خریدار انجام شود همین که شما توانستید محصول را بدهید و پول را دریافت کنید یعنی قرار داد فروش را بسته اید.

برخی از فروشندگان بر این باورند که آخرین قدم در چرخه فروش است که به عقیده من این هم مرحله ای از این چرخه است و باید به درستی انجام شود چون مهمترین گام این چرخه است و باید فروشنده سعی کند ۹۹% موارد را برای این مرحله به موفقیت برساند یعنی به فروش منتهی شود.

هزاران راه و روش را میتوانید برای این مرحله پیدا کنید اما مهمترین چیزی که ارزش یادآوری دارد این است بستن قرارداد فروش یک رویداد یک طرفه نیست بلکه یک مرحله از چرخه فروش و یک اتفاق دوطرفه است.

۷٫قدم هفتم – تکرار فروش و ارجاعات

نحوه موفقیت در فروش

آخرین قدم برای چگونگی و نحوه موفقیت در فروش همیشه اولین قدم فروش بعدی شما خواهد بود یا به عبارتی ساده تر آخرین گام خرچه فروش شما اولین گام فروش بعدی تان است.

شما در این مرحله بر تعداد فروشتان به مشتریان کنونی می افزایید و از آن ها در خواست میکنید که هر کسی را که میشناسند که میتواند از محصول و خدمات شما استفاده کند به شما معرفی کنند تنا شما تعداد فروش های خود را نیز بیشتر کنید.

بنا به دلایلی نامشخصی بسیاری از مشتریان حاضر معرفی افراد دیگر نیستند اما این باز میگردد به نحوه اعتماد سازی شما در مشتری ولی همیشه تلاش خود را برای بدستن آوردن اطرافیان یک مشتری ادامه دهید چون اگر این کار را نکنید همیشه حسرت از دست دادن یک منبع در آمد بزرگ را ازدست خواهید داد.

اشتراک در رسانه آموزشی

با وارد کردن ایمیل خود در رسانه آموزشی امین مشترک شوید و ایمیل های آموزشی با ارزش از نوشته های تازه را دریافت کنید

منتظربمانید

با تشکر از اشتراک شما

درباره ی امین لطفی

مطلب پیشنهادی

ایده بازاریابی

۱۰۱ ایده بازاریابی برای بیزینس های کوچک – روش های بازاریابی – بخش اول

ایده بازاریابی و روش های بازاریابی داشتن ایده بازاریابی و دانستن روش های بازاریابی یکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *