خانه / کسب و کار اینترنتی / آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی + چند ایده پولساز در ایران

آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی + چند ایده پولساز در ایران

در کسب وکار اینترنتی موضوع مهمی که وجود دارد این است که :  باید فرق توهم و واقعیت را بدانیم سعی کنیم راه و روش صحیح راه اندازی کسب و کار اینترنتی را فرا بگیریم تا زمان خود را به سادگی و برای مدت زیاد از دست ندهیم.

در این مقاله جامع با همدیگر یاد میگیریم که چگونه از اشتباهات خطرناک در راه اندازی کسب و کاراینترنتی اجتناب کنیم و همینطور چگونه با روش های صحیح از صفر تا صد یک کسب وکار اینترنتی راه اندازی کنیم .

عکس شاخص کسب و کار اینترنتی

این مقاله برای کسانی مفید است که میخواهند خودشان کسب وکار اینترنتی خود راه اندازی کنند و با هزینه های بسیار کم به مدیریت و درآمد زایی از آن برسند.

از جمله بخش های مهم این مقاله میتوان به پیدا کردن ایده و پیاده سازی ایده تا ساختن کسب و کار اینترنتی اشاره کرد.

 

در شرایط اقتصادی که هم اکنون شاهد آن هستیم کاملا مشهود است که وضعیت بسیار پیچیده تر از چیزی است که به نظر می آید و همچنین با ورود به سال ۲۰۱۹ توجه های زیادی به سمت کسب و کار اینترنتی معطوف شده است و این روزها نام استارت آپ ها را بیشتر از قبل میشنویم.

 • آیا همه گیر شدن کسب و کاراینترنتی فقط یک تب داغ است ؟
 • آیا واقعا میتوان از این راه به درآمد زایی رسید ؟
 • آیا امروز کسب و کارهای نوپا و بدون سرمایه درآمد پایدار و مستمر دارند ؟

در مطالب قبلی هم که به وضوح اشاره کردیم که در این قرن که دوره ی صنعتی و فرا صنعتی  را رد کرده است نداشتن مهارت برای زندگی و کسب درآمد شما را با مشکل مواجه خواهد کرد.

این پیچیدگی ها که امروز در دنیای کسب و کارشاهد آن هستیم ناشی از ورود تکنولوژی به جهان تجارت است وهمچنین شهرت یافتن نام آورانی همچون بیل گیتس ، استیو جابز ، جف بزوس  و دیگران که در کسب و کار اینترنتی پیشرو بودند بسیاری از افراد را ترغیب میکند تا به این سمت آمده و کسب وکار اینترنتی راه اندازی کنند.

آیا کسب وکار اینترنتی برای همه لازم است ؟

تب داغ این کسب وکارها امروزه همه را فرا گرفته و نمیشود گفت که باید از کسب و کار اینترنتی دوری کنیم اما الزاما همه ی کسب و کارها نیاز به اینترنتی شدن ندارند .

همانطور که پیش تر اشاره کردیم اینترنت بخشی از پیشرفت های تکنولوژی است و کسب وکارها باید یاد بگیرند که از این تکنولوژی و فناوری استفاده کنند اما نه به شرطی که بخاطر آنلاین شدن ، کسب و کار سنتی و کنونی خود را نیز با شکست مواجه کرده و اعلام ورشکستگی کنند .

ولی قبل از این باید بدانیم که :

کسب و کار اینترنتی چیست ؟

این سوال بخش عظیمی از جاهای خالی که درمورد شغل های اینترنتی و درآمد اینترنتی در مغز ما وجود دارد را میتواند حل کند .

واقعا کسب و کار اینترنتی چیست؟

وقتی کلمه کسب و کار به میان می آید یعنی ما منبعی داریم که از طریق آن میتوانیم درآمد زایی داشته باشیم اما در مورد این منبع درآمدزایی دو موضوع بسیار مهم وجود دارد :

اول اینکه : شما خودتان صاحب این کسب و کار باشید .

دوم اینکه : درآمد زایی از یک کسب وکار یعنی سیستمی که برای شما درآمد پایدار دارد .

درآمد پایدار از کسب وکار اینترنتی یعنی چه ؟

Sustainable-income-coins

درآمد پاید یعنی درآمدی که بطور مدام درحال واریز شدن به حساب شماست اما مشخصه مهم دیگری نیز دارد :

این درآمد موقتی نیست و قابلیت توسعه یافتن و زیاد شدن دارد .

مثلا قبلا از فیلتر شدن تلگرام نوعی از کسب و کارهای اینترنتی وجود داشتند که ممبر و تبلیغات تلگرامی میفروختند که برخی از آنها حتی توانسته بودند روزانه به بیش از ۳ میلیون تومان درآمد برسند اما آیا امروز هم وجود دارند ؟

طبیعی است که خیر دیگر این سایت ها به دلیل تغییر شرایط از بین رفته اند .

ولی آیا با فیلتر شدن تلگرام ، دیجی کالا درآمد خود را از دست داد؟

باز هم جواب خیر است چون دیجی کالا سیستم درآمد زایی پایدار و یک نمونه کسب و کار اینترنتی موفق است .

پس تا این جا نتیجه میگیریم که هرگونه درآمد شما از طریق اینترنت ، کسب و کار اینترنتی محسوب میشود .

کسب و کار اینترنتی بنا به محصول و خدماتی که ارائه میدهد مدل های مختلفی دارد :

در ادامه به آن ها اشاره میکنم :

انواع مدل های کسب و کار اینترنتی بر حسب ارائه محصول و خدمت :

۱ . فروش کالا

در این نوع کسب و کار اینترنتی وب سایت مشغول فروش کالای فیزیکی است و از این طریق درآمدزایی میکند .

از جمله این نوع وبسایت ها میتوان به بامیلو ، دیجی کالا و امثال آن ها اشاره کرد.

درواقع در این مدل ، فروشگاه سنتی موجود با آمدن به بستر اینترنت آنلاین شده و محصولات خود را ارائه میدهد.

۲ . فروش خدمات

این نوع کسب و کار اینترنتی در واقع هر نوع خدماتی که میتوان از طریق اینترنت ارائه داد را ارائه میدهد .

با این تعریف که این نوع کسب و کار اینترنتی خود به دوبخش مهم تقسیم میشود :

بخش اول : ارائه خدمات اینترنتی مثل هاستینگ ها ، فروش دامنه ، فروش تبلیغات کلیکی و …

بخش دوم : ارائه خدمات غیر اینترنتی در اینترنت مثل خدمات برگزاری تولد و نظافت منزل و…

۳ . فروش محصولات دانلودی

در این نوع از کسب و کار اینترنتی صاحب کسب و کار دست به تولید محتوای آموزشی و فروش آن ها میزند که خریداران با پرداخت مبلغی میتوانند محصولات را دانلود کرده و از آن استفاده کنند.

که یکی از بهترین گزینه ها برای فعالان حوزه اینترنت است که در مثال آن میتوان به سایت رسانه امین اشاره کرد که درحال تولید و ارائه محتوای آموزشی است .

۴ . بازارچه ای

این نوع از فعالیت در کسب و کار اینترنتی پیچیدگی های خاص خود را دارد در واقع صاحب کسب و کار نوعی واسط و وصل کننده بین ارائه دهنده و مصرف کننده است .

در واقع صاحب کسب و کار پلتفرم یا بازارچه ای را میسازد که دو بخش از یک کسب و کار در یک حوزه مشخص به همدیگر راحت تر از گذشته وصل میشوند برای مثال میتوان به تاکسی اینترنتی ها اشاره کرد .

Business-Models

چگونه کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم ؟ 

برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی شما نیاز به چند موضوع حیاتی دارید که با داشتن آگاهی از آن ها خواهید توانست شغل اینترنتی خود را راه اندازی کنید و در این مسیر دچار خطا نشوید .

حتی بعضی اوقات ریز ترین خطاها در این مسیر شما را به مسیرهای انحرافی و دور از هدف خواهد برد که بطور مفصل در ادامه به آن ها اشاره میکنم ولی باید بدانید که هر کدام از این سرفصل ها بطور جامع بیان شده اند و طبیعتا هر بخش جزئیات خود را دارد :

۱ . داشتن موردی که ارزشی پولی داشته باشد

این موارد میتواند :

 • ایده
 • محصول
 • خدمات
 • محتوای ارزشمند

باشد که با ارائه دادن آن ها افرادی حاضر خواهند بود برای شما مبلغی بپردازند .

بعد از بررسی و متوجه شدن این موضوع که کدام یک را دارید و میخواهید ارائه دهید باید توانایی های خود را شناسایی کنید .

۲ . شناسایی توانایی ها

Identify-abilities

توانایی های شما هر چیزی میتواند باشد در واقع این موارد را اگر در کاغذی یادداشت کنید متوجه خواهید شد که منابعی در دسترس شما قرار دارد که میتواند شما را به در آمد بسیار خوبی برساند .

مثلا اگر شما میخواهید آموزش آنلاین راه اندازی کنید داشتن دوستانی که توانایی ضبط فیلم وعکس برداری را دارند یک توانایی برای شما نیز محسوب خواهد شد اما مهمترین موضوع توانایی فردی شماست که آیا در زمینه ای که میخواهید وارد شوید تخصص کافی برای ارائه کردن چیزی را دارید یا خیر .

۳ . انتخاب حوزه

برای مثال ما در رسانه امین وارد حوزه آموزش شدیم  و بعد از بررسی توانایی های خود به بررسی رقبایی که قبل از ما درحوزه آموزش آنلاین فعالیت میکردند پرداختیم و به برخی دلایل شکست و موفقیت یک سایت آموزش آنلاین پی بردیم که با سرلوحه قرار دادن آن ها توانستیم پیشروی کنیم .

Select-domain

همیشه دیدن افراد دیگر حاوی تجربه خواهد بود مخصوصا در دنیای کسب و کار اینترنتی که همه موارد آن وابسته به

آزمون و خطا است .

بعد از بررسی این سه مورد وارد مراحل عملی در ایجاد کسب و کار اینترنتی خواهیم شد.

یعنی در این مرحله تصمیماتی باید بگیرید که آینده کسب و کار اینترنتی شما را تعیین میکند البته زیاد هم سخت نیست فقط کافی است قبل از اقدام به هر عملی مطالعه و تحقیق کافی داشته باشید .

در ادامه این اقدامات را با هم بررسی میکنیم :

اقدامات عملی راه اندازی کسب و کار اینترنتی

۱ . انتخاب نام دامنه

در این مرحله شما آدرسی برای سایت خود انتخاب میکنید .

البته باید  دقت زیادی به خرج دهید چرا که در آینده این نام دامنه تبدیل به برند شما خواهد شد و مشتریان شما در آینده شما را با این نام شناسایی خواهند کرد .

از مهمترین نکته های انتخاب نام دامنه می توان به این موضوعات اشاره کرد که نباید از پسوردهای فانتزی مانند : me – xyz – tu و… که تازه وارد بازار دامنه شده‌اند استفاده کنید .

استفاده از پسوند های com و ir  برای کاربران ایرانی بسیار خوب است البته گاهی نام دامنه می‌تواند با نام برندی که شما در نظر دارید متفاوت باشد اما این مورد از نظر هیچ یک از کارشناسان این حوزه تایید شده نیست و بهتر است از نام دامنه ای استفاده کنید که نام برند شما هم باشد .

در کنار این دو موضوع یعنی برند و نام دامنه باید توجه داشته باشید که نام دامنه شما حاوی کلمه کلیدی که می خواهید در موتور های جستجو با آن دیده شوید باشد البته این موضوع که کلمه کلیدی در نام دامنه باشد الزامی ندارد ولی یکی از توصیه‌های فعالان حوزه بازاریابی اینترنتی می باشد .

۲ . انتخاب بهترین هاست

یکی دیگر از اقدامات عملی در این راستا که شما در حین راه اندازی کسب و کار و شغل اینترنتی خود باید به آن توجه کنید  این است که هاست مناسب با کسب و کار خود را انتخاب کنید.

Choose-the-best-hosting-internet-bussines

چند نکته مهم در انتخاب هاست :

یکی از آنها سرعت هاستی است که شما آن را خریداری میکنید .

گزینه دیگر کیفیت آن می باشد .

گزینه بسیار مهم بعدی در انتخاب هاست برای راه اندازی شغل اینترنتی : سرعت و نحوه پشتیبانی مرکزی  است که هاست خود را از آن تهیه می کنید.

هرچقدر پشتیبانی قوی برای یک هاست وجود داشته باشد شما در یک سال کاری روزهای خیلی زیادی می توانید سایت خود را به مشتریان ارائه دهید چرا که یکی از مشکلات رایج در این زمینه ارور یا خطای ۵۰۳ هاست می باشد که به دلیل وجود ترافیک بیش از حد بر روی قسمتی از سرور است که هاست شما روی آن نصب شده است که در صورت قوی بودن پشتیبانی مرکز شما به بهترین شکل می توانید کسب و کار اینترنتی خود را اداره کنید .

از بهترین برندهای ارائه دامنه و هاست در ایران میتوان به “هاست ایران” ، “میهن وب هاست” و آذر آنلاین اشاره کرد .

buy-web-hosting-internet-bussines

۳ . راه اندازی سایت

قدم سوم برای راه اندازی و کسب درآمد اینترنتی این است که شما وب سایت خود را راه اندازی کنید .

برای راه اندازی وبسایت راه‌ها و روش‌های مختلفی وجود دارد که رایج ترین این راه ها استفاده از سایت ساز های رایگان و پولی است که در این حالت شما هیچگونه نیازی به تخصص خاصی ندارید و به راحتی می توانید با چند کلیک و نصب کردن دامنه و هاست خود روی سایت صاحب کسب و کار اینترنتی خودتان شوید.

lunching-Website-in-internet-bussines

از دیگر روش های راه اندازی کسب و کار اینترنتی یادگیری پلتفرم وردپرس می باشد :

استفاده از وردپرس یکی از رایج ترین روش ها برای راه اندازی سایت در دنیا است که روش نسبتا حرفه ای محسوب میشود البته دنیای وردپرس دنیایی بی نهایت است که با حرفه ای تر شدن در آن میتوانید این را حس کنید .

در این حالت شما نحوه استفاده از وردپرس و همچنین نحوه راه‌اندازی سایت بر روی وردپرس را  می‌توانید با اختصاص دادن زمان یاد بگیرید ولی دیگر شما به تخصص کد نویسی نیازی ندارید ولی دانستن دانش وردپرس در این زمینه کاملا الزامی است .

coding-in-internet-bussines

 روش دیگر برای راه‌اندازی سایت داشتن دانش کدنویسی است .

شما باید دوره‌های ویژه درسی و آکادمیک را گذرانده تا توانایی نوشتن کدهای کامپیوتری را به دست آورید البته اگر شما دانش کدنویسی را نیز داشته باشید به تنهایی نمی توانید سایت کسب درآمد اینترنتی خود را راه اندازی کنید .

بسیار طبیعی است که وقتی می‌خواهید راه خود را بسیار تخصصی بپیمایید باید تیم متخصص خوبی هم شما را همراهی کند ولی در نهایت کلام توصیه من به شما همراهان رسانه امین این است که از پلتفرم وردپرس استفاده کنید استفاده از کدنویسی برای راه اندازی استارت آپ ها مناسب خواهد بود که هرچند امروزه به دلیل راحتی استفاده از وردپرس استارت آپ ها نیز اولین کمینه محصول قابل ارائه (MVP) را با وردپرس راه اندازی میکنند .

۴ . انتخاب درگاه پرداخت آنلاین

Payment-gateway-in-internet-bussines

مهمترین گزینه بعدی انتخاب درگاه پرداخت آنلاین است .

شما اگر می‌خواهید درآمدی داشته باشید باید از این درگاه ها استفاده کنید چرا که شما فروشنده یک محصول یا یک خدمت خواهید بود.

برای انتخاب درگاه پرداخت آنلاین روش های مختلفی وجود دارد که بتوانیم بهترین درگاه پرداخت را در کسب و کار اینترنتی خود انتخاب کنیم یکی از این موارد که باید در انتخاب درگاه پرداخت آنلاین در نظر بگیریم این است که  کارمزد هایی که این درگاه از ما برای هر تراکنش می‌گیرد چقدر است و این اندازه کارمزدها را با قیمت محصولاتی که می خواهید بفروشید باید محاسبه کنید .

از دیگر گزینه هایی که باید برای انتخاب درگاه پرداخت در نظر بگیریم این است که درگاهی که ما انتخاب میکنیم چقدر معتبر است .

بسیاری از خریداران اینترنتی درگاه های پرداخت معتبر را می شناسند و معمولا از درگاه‌های خرید می‌کنند که اعتبار کافی را در این حوزه کسب کرده باشد و اگر شما از درگاه های استفاده کنید که زیاد معتبر نباشند خواهید دید که نمی توانید فروش کافی در وب سایت خود انجام دهید پس این نکات مهم را فراموش نکنید .

از معتبرترین این درگاه ها میتوان به : “به پرداخت ملت” ، pay.ir ، زرین پال اشاره کرد .

۵ . تولید محتوا برای کسب و کار اینترنتی

بعد از این که چهار قدم قبلی را طی نمودید به قدم پنجم یعنی تولید محتوا خواهید رسید .

تولید محتوا برای کسب و کار اینترنتی در عمل یعنی تولید کردن چیزی که کاربر با مطالعه و یا مشاهده آن می‌تواند نیاز خود را رفع کند .

البته یکی از ترفندهای رایج در بازاریابی محتوا این است که قسمتی از نیاز کاربر را در مقاله یا یک ویدیو رفع می‌کنند و برای رفع مهمترین قسمتهای این نیاز به کاربر محصولی را می فروشند .

توصیه من به شما این است که در اولین ماه های راه اندازی وب سایت خود به فکر فروش محصول و یا خدمات نباشید چرا که حتما با شکست مواجه خواهید شد در ماه های اول و حتی در سال اول راه اندازی سایت خود باید در حوزه ای که در آن فعالیت می کنید وب سایت کسب و کار اینترنتی خود را به یک مشاوره آنلاین و یک مرجع معتبر که کاربر به آن اعتماد دارد تبدیل کنید چون هر فردی از جایی خرید می کند که به آن اعتماد داشته باشد واین تنها دلیلی است که امروز برندی بنام دیجی کالا را توسعه داد .

از جمله مواردی که برای تولید محتوا می‌توان اشاره کرد تولید محتوا به شکل مقاله ، ویدیو ، فایل صوتی و حتی عکس می باشد .

۶ . جذب مخاطب

ششمین مرحله ای که برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود باید آن را طی کنید این است که مخاطب هایی که به حوزه فعالیت شما علاقه دارند را جذب کنید .

در واقع به  تعدادی مخاطب هدفمند نیاز دارید که بعد از ورود به وب سایت شما به آن علاقه‌مند شده و تا مدت زیادی دنبال کننده محتواهای شما باشند در این صورت شما مخاطب های هدفمندی به دست خواهید آورد که می توانید در آینده نه چندان دور به آنها محصول و خدمات خود را بفروشید .

یکی از مهمترین راهها برای جذب مخاطب هدفمند تولید محتوا است از دیگر راه ها و روش های جذب مخاطب هدفمند برای کسب و کار اینترنتی استفاده از تبلیغات کلیکی است ولی حتما باید بدانید که در ماه های اول و سالهای اول از دانش سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر استفاده کنید .

۷ . شبکه های اجتماعی

همانطور که شما نیز امروزه شاهد هستید شبکه های اجتماعی بسیار در ایران فراگیر شده است .

بدیهی است که در حوزه کسب و کار اینترنتی نمی‌توان شبکه‌های اجتماعی را نادیده گرفت تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی معرفی برند خودتان در آنها می‌تواند به شما کمک بسزایی در جذب مخاطب هدفمند برای کسب و کار اینترنتی تان کند .

برای اینکه متوجه شوید کسب و کارهای اینترنتی معروف چگونه این کارها را می‌کنند باید بتوانید توانایی الگوبرداری از آنها را داشته باشید یکی از این کارها رصد کردن رقبا در شبکه های اجتماعی است دقیقاً باید نگاه کنید که رقبای شما در شبکه های اجتماعی چه کار می کند و شما نیز با انجام دادن آن کارها می توانید راهی که رقیب های قدرتمند شما پیموده‌اند را بپیمایید .

البته باید بدانید که کاربران شبکه‌های اجتماعی خلاقیت شما را بسیار بیشتر دوست خواهند داشت .

در حوزه فعالیت در کسب و کار اینترنتی خلاقیت وقتی فوران می‌کند که شما دانش و تخصص مورد نیاز را به دست آورید .

کسب و کار اینترنتی

نحوه پیدا کردن ایده برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

با توجه به اینکه من در خیلی از دوستان عزیز مشاهده کردم علاقه مندان بسیاری برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی وجود دارد ولی مشکلی که همیشه گریبان گیر این دوستان بوده این است که این عزیزان ایده ای برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود ندارد .

در این بخش به شما راه هایی را معرفی می کنم که با آن بتوانید ایده هایی را برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی پیدا کنید .

در اولین قدم :

به دنبال اختراع کردن چرخ نباشید .

در طی این سالها بسیار دیده ایم که خیلی از عزیزان می خواهند کسب و کار اینترنتی همچون دیجی کالا یا دیوار و یا سایت هایی مثل برند های معتبر ایران راه اندازی کنند .

به نظر من این دوستان می‌خواهند چرخ را دوباره اختراع کنند چرا که بسیاری از این افراد را  مشاهده کرده ایم که در این راه با شکست مواجه شده‌اند و مبالغ بسیار زیادی را از دست داده اند .

جالب است بدانید که کاربران اینترنتی امروز به دنبال خلاقیت شما در ارائه سرویس خدمات و محصولات هستند در غیر این صورت اگر آنها به دنبال یک فروشگاه اینترنتی باشند حتما از دیجی کالا یا بامیلو استفاده خواهند کرد پس بدانید که خلاقیت شما مهمترین ابزار شما در راه اندازی کسب و کار اینترنتی است.

در دومین قدم :

به مشکلات مردم نگاه کنید راه‌حل‌هایی بهتراز راه حل کنونی برای رفع  آن مشکل ارائه دهید.

برای مثال امروزه ما شیشه اتومبیل ها را با استفاده از یک کلید و به شکل برقی بالا و پایین می کنیم .

چرا که فردی  در چندین سال گذشته به این فکر افتاده است که چگونه می توانم راه حل راحت تری برای انجام این کار پیدا کنم .

در واقع دو ابزار مهم شما برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی این است که به فکر خدمت کردن به مردم و راحت تر کردن زندگی برای آنها باشید .

قدم سوم :

ایده پردازی کنید .

برای ایده پردازی در راه اندازی کسب و کار اینترنتی شما باید توجه کنید که چگونه می توانید موضوعات مختلفی را با اینترنت ترکیب کنید.

مثلا رسانه امین ترکیب آموزشگاه با اینترنت است .

شما می توانید در دنیای فیزیکی هر چیزی که می‌بینید را با اینترنت ترکیب کنید و بعد با توانایی‌های خودتان آن را بسنجید و در صورت اینکه توانایی انجام آن کار را داشتید وارد آن حوزه شده و برند خودتان را بسازید .

البته در اینجا باید اشاره کنم که ترکیب موضوعات مختلف یکی از فرمول های اختراع کردن وایده پردازی می باشد .

برای مثال فردی با ترکیب آب ، عطر و دستمال کاغذی ، دستمال مرطوب را به وجود آورد شما هم می‌توانید به مخترع قرن خود در کسب و کار اینترنتی تبدیل شوید .

البته شما بعد از انجام دادن این کار یعنی ترکیب کردن موضوعات مختلف خواهید دید که بسیاری از این ترکیبات را  افرادی در حوزه کسب و کارهای اینترنتی ارائه داده‌اند مثلا برای ترکیب دانشگاه و اینترنت می توان به سایت فرانش یا فرادرس اشاره کرد در این مرحله دوباره خلاقیت شما به مهمترین ابزار شما تبدیل می شود .

اگر ترکیبی را پیدا کردید که قبل از شما آن را ارائه داده و موفق شده اند بدانید که بازار خوبی برای کسب درآمد از آن ایده وجود دارد از خلاقیت خود را به کار بگیرید و ارائه دهنده ی روش منحصر به فرد خود باشید .

چند ایده پولساز برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی :

در ادامه چند ایده به شما معرفی میکنم که اگر وقت و زمان کافی برای کسب دانش در هر یک از این حوزه ها را داشته باشید بصورت تضمینی خواهید توانست درآمد خوبی در کنار هر درآمدی که دارید بدست آورید .

راه اندازی بلاگ :

راه اندازی وبلاگ و نوشتن وبلاگ یکی از روشهای مرسوم برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی است که در این حالت شما مخاطبان هدفمندی را از یک بازار هدف خود قرار می دهید و با تولید کردن محتوا برای آنها نیازهای آنها را مرتفع می کنید .

خرید و فروش سهام و فارکس :

همانطور که قبل تر اشاره کردیم کسب و کار اینترنتی به هر روشی گفته می‌شود که شما از طریق اینترنت درآمدی را به دست می آورید .

از جمله این درآمد و این نوع کسب و کارها که شما به خرید و فروش آنلاین سهام شرکت‌ها و یا یادگیری بازار فارکس بپردازید البته بسیار بدیهی است که هر کدام از این موارد دانش خاص خود را خواهد طلبید .

مشاوره در زمینه شبکه های اجتماعی :

اگر زمان زیادی را در شبکه های اجتماعی صرف می کنید  و از طرفی ذوق هنری و تجاری نیز دارید می توانید برای برند های متوسط و متوسط به بالا مدیریت شبکه های اجتماعی را پیشنهاد دهید .

مدیریت و مشاوره شبکه‌های اجتماعی امروزه مانند هر کسب و کار اینترنتی دیگری دانش خاص خود را خواهد طلبید ولی مورد بسیار مهمی که وجود دارد همه ما آشنایی لازم با شبکه‌های اجتماعی را داریم و این یک ابزار کمک کننده برای شما خواهد بود و هزاران هزار ایده دیگر که می توانید با آنها پول و ثروت زیادی را بسازید .

نکته قابل تامل :

اما نکته اساسی و حیاتی در این مورد این است که بدانید در هر رشته‌ای که وارد می شوید و کسب و کار اینترنتی راه  اندازی میکنید باید حداقل ترین دانش را در ارتباط با آن حوزه داشته باشید .

این موضوع را زمان‌بر می دانید ؟ پس بهتر است در فکر خود زمان یک ساله ای را در نظر بگیرید که برای یادگیری یک دانش جهت راه اندازی کسب و کار اینترنتی خودتان کنار گذاشته اید و از طرفی در نظر بگیرید که ۳۰ یا ۴۰ سال  مجبور شوید در کسب و کاری که به آن علاقه ای ندارید برای حقوق مشخصی کار کنید و این دو مورد را با یکدیگر مقایسه کنید تا متوجه شوید که یک سال برای کسب و کار خودتان بهتر است یا ۴۰ سال برای کسب و کاری که به آن علاقه ندارید !!!

سخن پایانی و جمع بندی کلام

ایجاد کسب وکار اینترنتی با درک عمیق از تکنولوژی شاید منجر به موفقیت شود .

اما الزاما نباید موفق شود شاید فردی مغازه کوچکی داشته باشد که در آن با خلاقیت های بامزه در فروش ، خیلی بیشتر و موفق تر است .

پس باید بدانیم که آگاهی و مطالعه به ما کمک خواهد کرد که فرق توهم بودن و واقعی بودن کسب و کارهای اینترنتی را متوجه شویم و دچار تب حبابی موجود در جامعه نشویم و بعد دست بکار شویم و به سوی مقصد حرکت کنیم .

پیشنهاد ویژه رسانه امین :

بازاریابی سریع به روش اساتید بزرگ به همراه ویدئو

مطالعه و دیدن ویدئو بصورت کاملا رایگان برای شما همراهان همیشگی رسانه امین

تبلیغ آموزش بازاریابی اینترنتی

۰%

User Rating: ۳٫۷۴ ( ۸ votes)

درباره امین لطفی

اگر صدبار دیگر به دنیا بیام بازهم کار بازاریابی را انتخاب میکردم و تا چیزی را تست و آزمایش نکنم آن را انتقال نمیدهم پس با خیال راحت از آموزه های سایت استفاده کن ، من اینجا هستم کمک کنم تا سودزا ترین و پول زا ترین کارها رو توی اینترنت انجام بدی .

41 دیدگاه ها

 1. زهرا پور سعادت

  باسلام خدمت شما آقای لطفی
  یه سوالی که تو ذهن من هست اینه که آیا در کنار کاری الان میکنم و حدود هفت هشت ساعت وقت منو میگیره میتونم بصورت پاره وقت و تو تایم آزاد بعد از کارم یک فعالیت اینترنتی راه بندازم؟؟البته با توجه به این که میخام این فعالیت آروم آروم به یک کسب و کار تبدیل کنم

  • با سلام به شما خانوم پور سعادت گرامی و مرسی که مطلب رو مطالعه فرمودید .
   اتفاقا باید بگم که بسیاری از کسب و کارهای بزرگ جهان در حوزه اینترنت مثل اینستاگرام همین جوری به دنیا اومدن و متولد شدن .
   شماهم بدون هیچ شک و تردیدی شضروع کنین تو حوزه ای که علاقه دارین و آرام آرام پیش برین و هر کمکی هم از دست رسانه امین بربیاد برای کسب وکارتون انجام خواهد داد.

 2. محمد ایرانیان

  سلام به جناب لطفی
  ممنون از محتوای جامعی که نوشتید و واقعا هر بخشش به درد بخور هست و امیدوارم دوستان که مطالعه میکنند استفاده کامل رو ببرند…
  در رابطه با بازاریابی اینترنتی هم توضیحاتی بدید

  • با سلام به شما جناب ایرانیان عزیز حتما در این راستا هم محتوا و مطالب ارزشمندی در حال تولید شدن هستش همراه ما باشید . به دلیل این که سایت تازه آپدیت شده به ورژن کنونی اش یکم زمان لازم داریم ممنونینم از شما

 3. با سلام به تیم رسانه امین واقعا محتوای به درد بخوری بود ممنون از شما در رابطه با طراحی سایت هم محتوا تولید کنین روش های یادگیری و غیره مرسی ممنون

 4. سلام. خسته نباشید. جا داره از مقاله بسیار خوبتون تشکر کنم. یه سوالی داشتم. فرض کنیم من سایت خودم رو طراحی کردم و روی هاست پیاده‌ش کردم و محتوا هم کم کم داره تکمیل میشه. چطور برای یه سایت صفر کیلومتر مخاطب جذب کنیم؟ ممنون میشم جواب بدید…

  • سلام به شما دوست عزیز یه چند تا راه وجود داره برای این کار یکیش لوکال کردن بیزینسه یعنی شما بری تو محله ، کوچه به دوست و آشنا و هرکی میشناسی آدرش دومین رو بدی بیان به سایتت سر بزنن وبهشون بگی که حداقل دو سه دیقه تو سایتت چرخ بزنن همزمان با اینکار هم میتونی از شبکه های اجتماعی هم استفاده کنی و در کنار اینها هم میتونی بری به سرویس های وبلاگ دهی مثل ویرگول و … از پستات اونجا منتشر کنی یا به کسایی که فالوور زیاد دارن تو ویرگول بگی از پستات باز نشر کنن که ورودی بگیری ، دو الی سه ماه اول از این کار باید بکنی مخصوصا رو لوکال کردن بیزینس تمرکز داشته باشی خیلی خوب نتیجه میگیری یه کار دیگه هم که هست تو لوکال کردن اینه که هر جا دست هرکی گوشی و کامپیوتر دیدی بگیری توی کروم واسه هوم پیجش سایت خودت رو تنظیم کنی اینکارو با دوستان کافی نت ها و… میتونی بکنی

  • سلام محمد میشه منو یه راهنمایی کنی برای طراحی

 5. سلام به شما مدیریت محترم سایت و عرض خسته نباشید مقاله بسیار مفیدی بود و بسیار سپاسگزارم از شما…یه سوال داشتم این که آیا توی شش ماه در یک کسب و کار اینترنتی میشه به در آمد رسید ؟

  • با سلام به شما دوست گرامی سوال بسیار خوبی بود
   راستش به درآمد رسیدن در یک کسب و کار اینترنتی به چند عامل بستگی داره مثلا اولین عاملش تخصص شماست در اون کسب و کار
   دومین عاملش تخصص داشتن در راه اندازی و اداره کردن کسب و کار اینترنتی و آنلاین هست و سومین عامل نوع کسب و کاری است که میخواید راه اندازی کنید
   همه این ها در مجموع جمع میشن و نشون میدن که آیا در این مدت میشه به درآمد رسید یا خیر .
   ولی اغلب دیدیم که تو این مدت نمیشه به درآمد رسید بنا به یک دلیل ساده چون وقتی شما وبسایتی رو راه اندازی میکنید بنا به الگوریتم هایی که در گوگل حاکم اند شما حداقل سه ماه توی نتایج جستجو دیده نخواهید شد .

 6. ممنونم عالی بود

 7. با عرض سلام و شاد باش
  من نزدیک به چهل سال سن دارم و حدود بیست سال پیش دیپلم کامپیوتر گرفتم
  بعدش هم درس و رها کردم .
  اونوقت هنوز سیستم عامل ویندوز نیومده بود و ما سیستم عامل DOS میخوندیم .
  و الان از کامپیوتر نرم افزار هلو رو در حد فاکتور نوشتن بلدم و از اینترنت هم در حد خرید یک کالا و خوندن یک ایمیل ، من حتی نمیتونم یک ایمیل برای دیگری بفرستم و یا برای خودم ایمیل بسازم .
  من در شهر زنجان هستم و پارسال برای یادگرفتن کسب و کار اینترنتی ، چند ماهی رو به تهران رفتم و توی کلاسهاشون شرکت کردم ، هم هزینه دادم و هم وقت گذاشتم اما چیزی یاد نگرفتم .
  سوالی که من از جنابعالی دارم اینست :
  آیا من میتونم با این شرایط به سمت درآمد از اینترنت بروم ؟
  یا اینکه به دنبال کسب و کار سنتی (لوازم خانگی) خودم باشم بهتره ؟
  با تشکر فراوان از رسانه امین

  • با سلام به شما دوست عزیز
   البته که میتونید به دنبال کسب و کار اینترنتی باشید موضوع اینه که شما اطلاعات دقیق و صحیحی رو بدست بیارید که ۹۰ % این کلاس ها به این شکل هستن که پول شما رو میگیرن و به شما چیزی آموزش نمیدن .
   از این طرف هم شما بدونید دقیقا از اینترنت چی میخاید و چگونه میخواید از این طریق به درآمد برسید جموع همه این ها به شما کمک میکنه که مشخص بشه دنبال چه اطلاعات و آموزش هایی باشین پس مثلا اگر میخوایید برای کسب و کار لوازم خانگی خهودتون فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید نیاز به یادگیری مدیریت سایت وردپرسی و فروشگاهش هستید از اون طرف باید بازاریابی اینترنتی ، تولید محتوا و سئو رو یادبگیرید که باید بگم هرکدوم از این ها به خودی خود یک تخصص نون و آب دار محسوب میشه بدست آوردن تخصص توی هرکدوم واسه شما زمانبر خواهد بود پس شما باید با آژانس هایی مثل رسانه امین همکاری کنید تا این کار رو براتون بکنن البته برخی از آژانس ه اهم هستن که از شما پول میگرن و اطلاعات غلط میدن و باز همون جایی که بودین ، میمونین .
   باز هر سوالی بود در خدمتیم 🙂

  • خیلی ممنونم از راهنمایی مفیدتون

   • باز هر سوالی در رابطه با کسب و کار اینترنتی و راه اندازی کسب و کا راینترنتی داشتید در خدمتیم یکی از سریع ترین راههای برقراری ارتباط با رسانه امین استفاده از پشتیبانی انلاین هست ممنونیم از شما

 8. سلام جناب امین لطفی من سایتی ندارم و میخوام پول بدست بیارم از انترنت ما خیلی نیاز داریم به پول من توی شرکت ساختمانی کار میکنم از حده مصارف فامیلم بر آمده نمیتوانم
  آیا میتوانم از انترنت پول بدست بیارم

  • سلام به شما اینکه آیا میتونید پولی بدست بیارید یا نه که باید بگم بله قطعا میتونید پولی بدست بیارید ولی نه توی یک دو روز یکم زمان لازم دارین میتونین مشاوره رایگانمونم استفاده کنین که بیشتر کمکتون کنیم

 9. سلام
  مهندس میتونید سری به این سایتم بزنید و مشکلات سایت را از نظر seo به ما بگید

 10. سلام
  مقاله بسیار مفید و کارآمد هست ،تشکر بابت اطلاعاتی که در اختیار کاربران قرار می دهید
  من جایی مشغول به کار هستم روزی ۱۱ ساعت وقتمو میگیره اما روزی ۴ ساعت برای چرم دوزی و در کل یه سری کارای دستی وقت میگذارم درامدم برای این کارای دستی به نسبت خوب هست ،به نظر شما ادامه دادن این مسیر کار عاقلانه ای هست ؟چون مشتری های خاص خودمو دارم که روز به روز هم در حال افزایش هستند

 11. دیجیتال مارکتینگ به جرات بزرگترین ترند بازار ایران در سال های اخیر بوده است که همه ی ما درباره ی آن چیزهایی شنیده ایم
  بولی توی سایت رسانه امین به جرات داریم یاد میگیریم حتی متخصص های رسانه امین با مشاوره رایگانشون همه جوره کمک میکنن واقعا خیلی دلسوزانه دارید کار میکنید خدا قوت عزیزان
  از طرف سایت : dmwebmaster.ir

 12. باسلام خدمت
  استاد عزیز و دیگر عزیزانی که مطلب بنده رو میخونید..
  دوستان دو تا سوال دارم از محضرتون:
  اول اینکه بنده تو نوشتن شعر و متن عاشقانه تخصص دارم…
  آیا میتونم از این طریق سایت بسازم و درآمد داشته باشم؟

  دوم اینکه چه راهکاری رو واسه درآمد انترنتی پیشنهاد میکنین؟

  خودم دوست دارم حتی بعنوان مشاور خانواده فعالیت کنم…

  این آیدی بنده تو تلگرامهreza9110918@

  • ضمنا دوستان بنده ساکن نوشهر چالوس هستم…

   اما شمالی نیستم و فقط چند ساله ساکنم…

   لطفا راهنماییم کنین و یا آیده خوب بدین واسه کسب و کار اینترنتی

   آیدی تلگرامم
   reza9110918@
   اینستاگرامم rezaazar27

 13. سلام به شما دوست عزیز مرسی از توجهی که به رسانه امین دارید

 14. سلام به شما دوست عزیز ممنون از توجهی که به رسانه امین دارید
  در روش پلتفرمی سازنده کسب و کار سعی میکنه دو بخش از یک جامعه رو به هم برسونه تا نیاز همدیگه رو رفع کنن
  ولی این روش رسوندن بهم ترکیب شده با ایده ای جدید و راهی بهتر از راه های قبل
  مثلا تاکسی گرفتن به شکل اینترنتی که در این روش مسافر رو خیلی راحت به راننده تاکسی میرسونه که نیاز هردو طرف رفع میشه
  طبیعتا راه اندازی این نوع کسب و کار ها پیچیدگی های خاص خودشون رو دارن و پلن های درآمدی که این نوع کسب و کارها دارن بسیار متفاوته
  تو ایران برند اسنپ تو حوزه پلتفرم سازی تقریبا میشه گفت پیش رو هست
  یکی از این پلتفرم ها که باز مربوط به اسنپ هست اسنپ فوده که بنا به روش درآمدی خاص خودش با ۵۰% تخفیف در سفارش غذا خودش هم سود های کلانی میکنی البته جالبه بدونی که در این جا به صاحب رستوران هم سود و هزینه تولید غذا رو هم میده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *