خانه / کسب و کار اینترنتی / رازهای شکست یک فروشگاه اینترنتی که باید شما هم بدانید تا شکست نخورید

رازهای شکست یک فروشگاه اینترنتی که باید شما هم بدانید تا شکست نخورید

تعداد فروشگاه های آنلاینی که توی ایران در حال تاسیس شدن هست هر روز در حال افزایشه ولی چند درصد از آن تا آخر همان سال توانسته اند دوام بیاورند ؟

عکس اصلی مقاله فروشگاه اینترنتی

اما به موازات افزایش تعداد فروشگاه های آنلاین تازه تاسیس شده شاهد بسته شدن فروشگاه های اینترنتی قدیمی نیز هستیم. پس چرا این اتفاق می افتد؟ دلایل بسته شدن سایت های تجارت الکترونیکی چیست؟

به نظر میرسه جواب این سوال هماهنگ نشدن فروشگاه های قدیمی با تکنیک به روز دنیا میباشد . همه میدانیم که با اختصاص دادن یک بودجه کلان برای تبلیغات شاید بتوانید وضعیت خود را بهبود بخشید. ولی خوب تقریبا ۹۰ درصد کسب و کارهای تازه این بودجه را ندارند. پس چاره چیست ؟

کاری که باید بکنیم این هست که مشکلات کسب درآمد از اینترنت را پیدا کنیم و سعی کنیم که آنها را بهبود بخشیم.

اگر شما هم میخواهید یک فروشگاه اینترنتی داشته باشید پس این مقاله را بخوانید تا شکست نخورید

موارد گفته شده به ترتیب از آسان به سخت هستند:

۱ – برای موفقیت سعی کنید آدرس محل فعالیت داشته باشید

برای موفق بودن فروشگاه اینترنتی خود حتما سعی کنید که آدرس فیزیکی خود را به مشتری نشان دهید .

نشان دادن مکان در یک فروشگاه اینترنتی

یکی از مشکلات کسب درآمد اینترنتی این است که خریداران اعتماد چندانی به فروشگاه های آنلاین و کسب و کار اینترنتی ندارند. افرادی هم هستند که میگن ما اعتماد داریم ولی قبل از این که محصول رو با دستمون بتونیم لمسش کنیم نمیتونیم خرید کنیم. برای این کار ، اگر فروشگاه یا انبار شما دارای آدرس فیزیکی است ، از نمایش آن در سایت و در Google Maps دریغ نکنید. به احتمال زیاد ، هیچ کس علاقه ای به مراجعه به فروشگاه یا انبار با اطلاعات ارسال شده در اینترنت نداشته باشه (مخصوصا در صورت ارسال رایگان محصول) ، اما وجود چنین نشانی باعث افزایش اعتماد خریداران به آن سایت فروشگاهی می شود.

حتی اگر شما مشغول کسب درآمد در منزل هستید از درج آدرس محل خود نترسید و هیچ اشکالی نداره که به مشتری آدرس فیزیکی خودتون رو بدین.

این مورد همچنین میتونه باعث بهبود نشان داده شدن نتایج شما در گوگل و همچنین سئو بشه.

۲ – هزینه زیادی را صرف چاپ تبلیغات کاغذی و بروشور نکنید

این یکی از مشکلات و اشتباه های فروشگاه های اینترنتی نوپا و بدون تجربه هست.فروشگاه شما قراره که توی اینترنت شناخته بشه پس خیلی بهتره که هزینه ای که میخواهید برای تبلیغات کاغذی صرف کنید را صرف تبلیغات اینترنتی بکنید.

اگر می خواهید فروش را از طریق اینترنت افزایش دهید ، هدف تبلیغ شما نیز باید کاربران اینترنت باشد. هزینه های تبلیغات تبلیغاتی سنتی مانند تلویزیون یا تبلیغات تراکتی در عین حال که زیاد هست بازدهی چندانی هم برای نوع کار شما نخواهد داشت. اما آیا دعوت کاربران اینترنتی به سایت خودتون توی بستر اینترنت و مستقیما وارد فروشگاه خودتون کردن راحت تر و مثمر ثمر تر نیست؟

مهمتر از همه ،هزینه  تبلیغات اینترنتی به صرفه تر هست.

۳ – هدف داشتن از تبلیغات توی اینترنت

تبلیغاتی که شما برای شغل اینترنتی خودتون انجام میدین تا به موفقیت برسین باید دارای هدف باشد.باید بدونین که کجا و چگونه تبلیغ کنین.باید بدونین که چه زمانی و چه چیزی را باید تبلیغ کنین.البته این مسایل را با گذشت زمان و کسب تجربه یاد خواهید گرفت.

ولی در هر حال تبلیغات بدون هدف معنی ندارد و در این حالت شما فقط بودجه خود را دور ریخته اید پس در نتیجه با یک مشاوره حوزه کپی رایتینگ و تبلیغ نویسی مشورت کنید تا بدانید که چه نوع تبلیغاتی را باید بسازید تا از آن به بهترین شکل بازدهی بگیرید .

بسیار از سایتهای تک صفحه ای وجود دارند که فقط باید در نظر داشتن سیستم عرضه صحیح و همنطور تبلیغات هدفمند بیشتر از سایتهای چند صفحه ای درآمد میکنند

مشاوره رایگان بازاریابی

۴ – ضعیف بودن سئو سایت فروشگاهی

نه تنها سایت های فروشگاهی بلکه هر سایت دیگه ای هم اگر میخواهد که توی اینترنت و گوگل شناخته شده و پیدا بشه باید به لحاظ سئو بهینه بشه. آمار جهانی نشان می دهد كه هر سایت عادی بیش از ۷۰٪ از ترافیك خود را از موتورهای جستجو جمع می كند. ولی ما شاهد بسیاری از سایتها هستیم که اصلا این موارد رو رعایت نمیکنن و یا حتی دانش این کار رو هم ندارن. البته به لطف CMS های موجود برای طراحی سایت، این کار، یعنی سئو  سایت بعضی قسمت هاش به صورت اتوماتیک انجام میشه.ولی باید به یاد داشته باشید که این ابزارها همه کارها را نمیتوانند انجام دهند و خود شما هم برای اینکه فروشگاه اینترنتی موفقی داشته باشید باید دنبال کسب مهارت و دانش این کار باشید.

بازاریابی اینترنتی و سئو در یک فروشگاه اینترنتی

۵ – ایجاد قسمت بلاگ برای فروشگاه اینترنتی

ایجاد قسمت وبلاگ برای سایت فروشگاهی باعث ایجاد رضایت در مشتری و دادن اعتبار به کسب و کار شما میشود.این کار همچنین باعث سرگرم شدن مشتری توی سایت شما میشه که باعث کاهش Bounce Rate  سایت شما میشه و کاهش این مرد باعث بهتر شدن نتایج شما در گوگل و بهینه شدن سئو سایت شما میشود.

حتما این مورد توی اولویت های شما برای ایجاد سایت باشه.چون شما با ایجاد قسمت وبلاگ میتوانید محصولات خودتون رو لابلای بحث ها و موضوعات به فروش برسانید که کمک شایانی به افزایش میزان فروشتون میکنه.

۶ – مشکلات ایجاد شده در کیفیت تحویل کالا

زمان تحویل در یک فروشگاه اینترنتی

همه می دانند که قیمت ها در بازار اینترنت باید پایین تر از قیمت های موجود در فروشگاه معمولی باشد ، زیرا هزینه های تجارت الکترونیکی پایین است.و اصولا یکی از مواردی که مردم قانع میشوند تا بصورت اینترنتی خرید بکنند همین قیمت پایین هست.

اما قیمت پایین به معنای کیفیت پایین نیست.همیشه شما باید کیفیت کالا رو رعایت کنید تا هم اسم فروشگاه خودتون رو خراب نکنید ،و توی دید وسیع تر اسم فروش اینترنتی را خراب نکنید.سفارشات علاوه بر داشتن کیفیت خوب باید به موقع و سر زمان گفته شده تحویل مشتری داده بشن تا مشتری اعتماد بیشتری به کار و فروشگاه شما داشته باشه.

رعایت این موارد باعث میشه که مشتری از خرید خودش رضایت داشته باشه و برای خرید های بعدی از فروشگاه اینترنتی شما ترغیب بشه.

۷ – صبر داشته باشید ،فروشگاه شما به زمان نیاز دارد

پس از راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود برای نتیجه گرفتن حداقل یک سال زمان نیاز هست ،و اون هم تنها در صورتی هست که اصول و موارد را رعایت کرده باشید.چون حداقل تا یک سال پس از راه اندازی سایت گوگل شما رو به رسمیت نمیشناسه و شما را توی سایتها رده بندی نمیکنه.

پس بلافاصله پس از راه اندازی سایت فروشگاهی خودتون برای موفقیت عجله نکنید. اگر برای تبلیغات پولی پرداخت نمی کنید ، حداقل یک سال زمان لازم دارید تا سایت مورد نظر شناخته شود و ترافیک قوی داشته باشد. البته اگر اصولی کار کنید بعد از این مدت حتما به نتایج خوبی خواهید رسید و از کار خودتون رضایت خواهید داشت.

اگر وقت خود را صرف بهینه سازی و سئو سایت خودتون نمیکنید و از این مورد به راحتی میگذرید، در این صورت شما هر روز دارید به عدم موفقیت و مرگ سایت خودتون کمک میکنید.حتما توی این زمینه فعال باشید و به بهینه کردن سایت خود توی موتورهای جستجو اهمیت بدین.

نتیجه گیری

کسب درآمد اینترنتی هر روز در حال گسترش هست و خیلی ها دارن از اون کسب درآمد میلیونی میکنن.حتی خیلی ها توی ایران در این زمینه درحال کسب درآمد دلاری هستن.ولی موفقیت در این زمینه بستگی به این داره که توی کارتون چقدر جدی هستید و چقدر به اصول آن پایبند بوده و موارد تکنیکی و تاکتیکی اون رو رعایت میکنید.حتما باید بصورت اصولی کار کنید و اگه مطمعن هستید که دارید اصولی کار میکنید به وب سایت خود زمان دهید تا خودشو نشون بده.

تبلیغ آموزش بازاریابی اینترنتی

استراتژی برنده شدن یک فروشگاه اینترنتی

۰%

هر هدفی در هر کسب و کاری راه ها و روش های خود را دارد که داشتن یک فروشگاه اینترنتی موفق هم از این قاعده مستثنا نیست و از این جهت شما باید قبل از ورود به هر حوزه ای باید در رابطه با آن حوزه اطلاعات کافی را داشته باشید که در آینده آن کسب و کار دچار مشکل نشوید

User Rating: ۳٫۳۸ ( ۳ votes)

درباره امین لطفی

اگر صدبار دیگر به دنیا بیام بازهم کار بازاریابی را انتخاب میکردم و تا چیزی را تست و آزمایش نکنم آن را انتقال نمیدهم پس با خیال راحت از آموزه های سایت استفاده کن ، من اینجا هستم کمک کنم تا سودزا ترین و پول زا ترین کارها رو توی اینترنت انجام بدی .

2 دیدگاه ها

 1. سلام خدمت شما..
  روزگارتون بخیر..
  سوالی خدمتتون داشتم مبنی بر اینکه..
  من هیچ گونه اطلاعاتی در زمینه راه اندازی سایت و فروش اجناس از این طریق ندارم ..منظورم فروشگاه اینترنی هست..
  میخواستم بدونم شما خودتان طراحی سایت از صفر تا صد رو انجام میدید؟و اگر انجام میدید برای مدیریت سایت طراحی شده هم راهنمایی میفرمایید که چگونه این فروشگاه اینترنتی را مدیریت کنیم؟؟
  ممنون میشم اگر پاسخ بدید..

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *