خانه / بازاریابی اینترنتی / واینر اینستاگرام کیست ؟ پدیده ای پولساز در بازاریابی اینترنتی

واینر اینستاگرام کیست ؟ پدیده ای پولساز در بازاریابی اینترنتی

امروزه یکی از مسئله های مهم دنیای بازاریابی اینترنتی ، بازاریابی شبکه های اجتماعی است.

ولی یکی از مهمترین ارکان سوشیال مارکتینگ این است  :  فردی که میخواهد این کار را انجام دهد باید در صفحه  شبکه اجتماعی خود فالوور زیادی داشته باشد که این این فالوورها هم باید به شکل طبیعی جذب صفحه شده باشند .

واینر “vayner” شاید کلمه ای غریب برای ما ایرانی ها باشد چرا که هنوز سوشیال مارکتینگ در ایران نوپا و تازه شناخته شده است .

ولی همانطور که صنعت بازاریابی اینترنتی در شبکه های مجازی نوپاست همان قدر هم پولساز است .

در ادامه به برخی از گردش های مالی و تراکنشی کسانی که در این حوزه فعالیت میکنند اشاره خواهم کرد و به شما مقاله ای معرفی میکنم که میتوانید شما هم کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید و به درآمدهای میلیونی رسید .

البته در حوزه بازاریابی اینترنتی و کسب و کار اینترنتی دو موضوع بسیار مهم است آن هم داشتن صبر ایوب و حوصله حضرت یعقوب است (البته به زبان طنز) ولی در پایان چیزی که از لحاظ مالی دستگیرتان میشوند همه این خستگی ها از تنتان در خواهد نمود .

پس تعریف هایی که از صنعت واینری شد راحت میشود فهمید که این کلمه مربوط به فضای مجازی است :

بله . شما هم درست حدس زدید امروز به قدرت شبکه های مجازی مثل اینستاگرام ، تلگرام ، توییتر ، فیس بوک ، یوتیوب و… میتوان به درآمدهای میلیونی آن هم نه بصورت ماهانه بلکه بصورت هفتگی و روزانه رسید .

واینر چیست ؟ یا به شکل صحیح تر کیست

به کسانی که در شبکه های مجازی و سرویس های اشتراک ویدئو در حال تولید ویدئو های سرگرم کننده برای مخاطب های زیاد است واینر میگوند .

به تعریفی دیگر واینر یعنی کمدین مجازی یا بازیگر مجازی .

شاید شما هم تا به حال شنیده باشید که در ادارات پلیس کارآگاه هایی وجود دارند ولی همه ما کلمه “کارآگاه خصوصی” را نیز شنیده ایم.

در واقع کارآگاه خصوصی کسی است که با توجه به دانشی که از دنیای جرم و کشف جنایت دارد به شکل خصوصی برای ارگان ها دولتی کشف جرم میکند .

دقیقا همین اتفاق از زمانی که شبکه های اجتماعی بوجود آمدند برای دنیای سینما وبازیگری نیز افتاد .

شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام و توییتر به این دلیل بوجود آمدند که به هر فرد تریبونی بدهند تا بتواند  بیان خود را در آن مطرح کند و کامل کننده آزادی بیان باشد .

ولی از نظر من شاید سازندگان این شبکه ها از این خبر نداشتند که هر فرد بنا به دلخواه خود با این ابزار رفتار خواهد کرد و شاید افرادی بخواهند حریم خصوصی خود را با دیگران به اشتراک بگذارند .

واینر

با این حال اگر از تاثیرات جمعیت شناختی شبکه های مجازی بگذریم ، میبینیم که این موضوعات برای افراد هوشمند سود زیادی به بار آورده است .

افرادی که در اوایل بوجود آمدن شبکه های مجازی و سوشیال مارکتینگ دریافتند که میتوانند از صفحه شخصی خود مثل یک بیلبورد تبلیغاتی استفاده کنند .

واینر ، بازیگران یک دقیقه ای دنیای امروز

شاید برای شما هم پیش آمده که گوشی خود را دست بگیرید و وارد اینستاگرام شده و مشغول دیدن چند کلیپ شوید و بعد متوجه شوید که چند ساعت گذشته .

این اتفاق به دلیل وجود کلیپ هایی است که توسط واینرها تولید شده اند .

البته طراحی خود اپلیکیشن اینستاگرام نیز بی تاثیر نخواهد بود در دنیای بازاریابی اینترنتی به این نوع از طراحی که کاربر را درگیر خود میکند ، طراحی اسپاگتی گفته میشود .

در واقع یکی از اهداف اینستاگرام نگه داشتن شما داخل اپلیکیشن است .

بازیگران یک دقیقه چه کار میکنند ؟

این افراد در شبکه های مجازی فیلم هایی تولید میکنند که بنا به دلایلی ارزش دیدن دارد .

از مهمترین این دلایل میتوان به سرگرم کننده بودن این ویدئوها اشاره کرد .

ولی همین تولید ویدئوهای یک دقیقه ای تبدیل به صنعت پر درآمدی شده است که جالب است بدانید نقطه آغاز این ماجرا ، خود تولیدکنندگان ویدئو نبودند .

ورود نوابغ اقتصادی به دنیای دیجیتال

شاید صنعتی شدن این کار به زمانی برمیگردد که “یوتیوب” یکی از سرویس های اشتراک ویدئو بسیار معروف در دنیا به اوج خود رسید .

البته هر جا که ردپایی از گوگل به چشم میخورد شهرت و ثروت نیز در آنجا دیده خواهد شد .

یوتیوب با رسیدن به اوج خود برنامه ای برای تولیدکنندگان ویدئو تدارک دید و تلاش کرد که تولیدکنندگان ویدئوهای پربیننده را در ، درآمد خود شریک کند و این موضوع باعث شد که بسیاری از افراد در دنیا که استعداد بازیگری و کارگزدانی و حتی تدوین و ضبط ، ویدئو را داشتند به این سمت کشیده شده اند .

ویدئوهایی که با استاندارهای از قبل تعیین شده یوتیوب تولید میشدند میتوانستند بیننده های زیادی را بخود جذب کنند و این افزایش ببینده همیشه توجه صاحبان صنایع را بخود جلب میکند که همین نقطه عطفی برای سرازیر شدن ثروت به جیب تولیدکنندگان ویدئو و خود یوتیوب شد .

اینستاگرام و تبلیغات رایگان

دقیقا تمامی اتفاقاتی که بر سر یوتیوب آمد زمینه ای شد برای فعالیت مالی در اینستاگرام .

در واقع جریان درآمد برنامه ریزی شده اینیستاگرام بعد از این که تحت سلطه فیسبوک قرار گرفت این بود که با افزایش مخاطبان خود قدرت تبلیغات هدفمند اش را افزایش دهد ولی برخی از دوستان که بیشتر آن ها نیز ایرانی هستند در این برنامه درآمدی جایی برای خود باز کردند .

این افراد با تولید ویدئوهای سرگرم کننده توانستند مخاطب های بسیار زیادی را در صفحات خود جذب کنند و از این طریق صاحبان انواع کسب و کارهای اینترنتی و غیر اینترنتی خواستار این شده اند که برند خود را از طریق صفحات این اشخاص نشان دهند .

در ادامه تعدادی از این افراد را به شما معرفی میکنم .

واینر حسن ریوندی
حسن ریوندی ، استندآپ کمدین و ویدئو ساز
واینر محسن ایزدی
محسن ایزدی ، طراح طنز و ویدئو ساز
واینر محمد امین کریم پور
محمدامین کریم طنز پرداز و ویدئو ساز

این افراد فقط تعداد بسیار اندکی از کسانی هستند که در حوزه واینر طنز فعالیت میکنند .

در واقع پولسازی در حوزه واینر فقط به طنز محدود نیست و هر صفحه ای که بتواند تعداد مخاطب های زیادی را جمع کند میتواند به درآمد برسد .

از جمله این صفحات میتوان به سازندگان ویدئوهای خبری و ویدئوهای شگفت انگیز نیز اشاره کرد .

در بین کلیپ ها میتوانید تبلیغاتی را هم ببینید یا پیام های فرهنگی و… که هر کدام به نوبه خود باعث میشوند پول چشم گیری در این صنعت در حال چرخش باشد .

جالب است بدانید که پول در حال چرخش در این صنعت خیلی چشم گیر تر از چیزی است که بشود برای فعالیت در یک شبکه ی اجتماعی تصور کرد .

تراکنش های یک واینر تقریبا چقدر است ؟

درآمد یک واینر در اینستاگرام به سه بخش تقسیم میشود : یعنی سه منبع درآمد سرشار که به ترتیب :

 • پست کردن یک عکس تبلیغاتی
 • تولید ویدئو اختصاصی برای برند
 • ارسال استوری

که هر کدام نرخ خاص خود را در بین واینر ها دارد که بطور کاملا تقریبی به آن ها اشاره خواهم کرد .

نرخ قیمتی صفحاتی که بالای یک میلیون نفر دارند :

پست عکس : ۷۰۰ تا یک میلیون پانصد هزار تومان

تولید ویدئو اختصاصی : یک میلیون دیویست تا سه میلیون تومان

ارسال استوری : ۹۰۰ تا یک میلیون پانصد هزار تومان

که بطور تقریبی میتوان گفت با تولید یک ویدئو در هفته و ارسال ۱۵ استوری در ماه درآمد این افراد با قیمت های حداقل به ۱۸/۵۰۰/۰۰۰ تومان میرسد که البته دوباره اشاره میکنم که این اعداد کاملا تقریبی است و بسیار بدیهی است که کمتر و یا بیشتر از این رقم باشد .

جالب است بدانید که هم اکنون اینستاگرام بیش از یک نیلیارد کاربر در دنیا دارد و بیشترین تعداد فالوور به کریستین رونالدو فوتبالیست معروف تعلق دارد که این فوتبالیست معروف از هر پست تبلیغاتی در صفحه خود ۵۰۰هزار دلار درآمد دارد .

واینرینگ و اینفلوئنسر مارکتینگ

یکی از مهم ترین دلایلی که به صنعت بسیار نوپای واینرینگ پرداختیم این بود که این صنعت باعث تغییر شکل اینفلوئنسر مارکتینگ در جهان شده است.

اینفلوئنسر مارکتینگ یا همان بازارایابی ازطریق افراد تاثیر گذار نوعی از بازاریابی شبکه های اجتماعی است که از طریق صفحات پر مخاطب انجام میشود اما فرق بسیار مهمی در این میان وجود دارد این افراد که اینفلوئنسر مارکتینگ از طریق صفحات آن ها انجام میشود اغلب کسانی هستند که دارای پرسنال برندینگ و جایگاه اجتماعی نیز هستند در واقع این افراد قبل از بوجود آمدن شبکه های اجتماعی نیز در جامعه محبوبیت داشتند که در ادامه عکس چند تن از این افراد را میبینید .

واینر علی صبوری
علی صبوری قهرمان دومین دوره خنداننده شو
رامبد جوان واینر تاثیر گذار
رامبد جوان : مجری ، بازیگر و کارگردان ، طنز پرداز
واینر محبوب مهسا ایرانیان
مهسا ایرانیان : مجری ، صداپیشه و طنز پرداز

جمع بندی و کلام پایانی

امروز دنیای بازاریابی به شکلی با تکنولوژی در امیخته که گویی از ابتدای ازل اینگونه بود پس بازاریابان امروز باید بدانند که تغییرات همیشه در حال رخ دادن است و لحظه ای عقب ماندن از آن میتواند کسب و کار شما را ازبین ببرد .

با این حال هر روز در ایران شاهد این هستیم که روی آوردن به راه اندازی کسب و کار اینترنتی نیز بیشتر میشود و با توجه به دانشی که نیاز دارد افراد بسیاری را به ورطه شکست میکشاند .

توجه به نکات ریز و دقت کردن از زاویه ای متفاوت همیشه به شما کمک خواهد کرد که روند درآمدی خود را رو به بهبود ببرید و از آن لذت کافی داشته باشید .

پیشنهاد ویژه رسانه امین :

آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی + چند ایده پولساز در ایران

مطالعه بصورت کاملا رایگان برای شما همراهان همیشگی

هر گونه نظر و پیشنهاد و سوال درباره صنعت واینرینگ در ایران دارید در کامنت همین پست با من در میان بگذارید باعث خوشحال ما خواهد شد .

درباره امین لطفی

اگر صدبار دیگر به دنیا بیام بازهم کار بازاریابی را انتخاب میکردم و تا چیزی را تست و آزمایش نکنم آن را انتقال نمیدهم پس با خیال راحت از آموزه های سایت استفاده کن ، من اینجا هستم کمک کنم تا سودزا ترین و پول زا ترین کارها رو توی اینترنت انجام بدی .

10 دیدگاه ها

 1. با سلام به شما آقای لطفی و مرسی از این مطلبی که ارائه دادین.
  آقای لطفی فکر کنم شما اولین نفری در ایران هستید که معنا و مفهوم واینر شکافتن و ارائه دادن درسته؟؟
  چون این محتواتون رو من از خیلی وقت پیش دیدم و همچنان هم در گوگل هست

  • با سلام به شما آقا سعید عزیز البته خوب قبل این که معنا و مفهوم واینر رو در این محتوا بشکافیم دوستان واینر فعالیت داشتند ولی خوب این مطلب و محتوا اولین مطلبی بود که توضیح داد واینر چه کسی هست و چه کاری انجام میدهد علاوه براین مطلب باید بگم که آینده بازاریابی در شبکه های اجتماعی حتی اگر اینستاگرام هم فیلتر بشه باز روشن هست

 2. باسلام

  واینرها فقط در اینستاگرام هستند یا تمامی شبکات اجتماعی؟

  • سلام به تو احمد عزیز
   معمولا واینرها یا افرادی که دارای بیننده زیادی هستن تو همه شبکه های اجتماعی پیدا میشه ولی این افراد فقط توی برخی از شبکه ها و سرویس های اجتماعی میتونن درآمد داشته باشن که یکیش اینستاگرام و یه سرویس دیگه مثلا میتونه یوتیوب باشه

 3. سلام خدمت شما آقای لطفی من میخواستم وارد این کار بشم و نمیدونم باید از کجا کارو شروع کنم و میخواستم بدونم اولین قدم برای واینر شدن چیست

 4. سلام. ممنون از مقاله خوبتون. بسیار عالی و مفید بود.
  یک سوال داشتم از خدمتتون!!
  بنده هم در زمینه کمدی و طنز پردازی، استعداد و علاقه وافری دارم. اگر بخواهم من هم وارد این صنعت شده و همانند اشخاصی نظیر؛ محسن ایزی، محمد امین کریم پور، عرفان علیرضایی و … به صورت حرفه ای در این زمینه فعالیت کنم، باید از کجا شروع کنم؟!
  باید چه کارهایی انجام دهم؟!
  و…

  لطفا راهنمایی کنید.

  باتشکر فروان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *