خانه / بازاریابی و خلاقیت / کسب و کار یا کار و کسب مسئله ای رخنه کرده در خون ما ایرانی ها

کسب و کار یا کار و کسب مسئله ای رخنه کرده در خون ما ایرانی ها

کسب وکار

کسب وکار در معنا و مفهوم خود یعنی :

شغلی که ما از آن در آمد میکنیم و معاش زندگی خود را میگذارنیم.

ولی آیا راه انداختن کسب وکار درست است یا راه اندازی کار وکسب ؟

این مسئله در چند سال اخیر در ایران بسیار داغ شده است ولی شاید هنوز کسی به این معنا توجه نکرده و این بی توجهی باعث بوجود آمدن مسایلی شده که نباید بوجود می آمدند.

همه ما از کودکی کلمه کسب وکار را شنیده ایم وبا همه ما آشنا است ولی این مقدمه ی تمام حرفی هایی است که در جامعه از آن ها برای ما باور ساخته اند.

باور های غلط ما

یکی از باور های غلطی که همه ی ما شاید روزی داشتیم و یا شاید همین الان هم داریم و خیلی هم در سطح جامعه آن را شنیدیم

این است که برای شروع هر کسب وکاری سرمایه و پول لازم است و اگر نباشد هیچ کاری نمیتوان کرد و امثال این باور های بسیار غلط موجود در جامعه.

اما آیا این باور های غلط در مورد کسب و کار وکسب درآمد در ست یا واهی؟از کجا نشات میگیرد؟

وقتی همه ی افراد در جامعه از کلمه ی کسب وکار استفاده میکنند بسیار بدیهی است که همه هم باور غلطی همچون داشتن سرمایه برای شروع را داشته باشند.چرا؟

چون آنها ناخودآگاه یاد گرفته اند که اول کسب کنند و بعد کار کنند ومجموع این باور های اجتماعی باعث میشود تنبلی وناامیدی در جامعه رخنه کند.

باور جایگزین

از این روز به بعد به جای کلمه کسبو کار از کلمه ی کار وکسب استفاده کنیم :

چرا که همه باید یادبگیریم که در اول باید کار کنیم ودر وحله ی دوم باید کسب کنیم واین عامل رشد کشور هایی همچون آمریکا ،انگلستان، کانادا وغیره است.

درک همین مسئله کوچک به ما یاد میدهد که برای شروع کاری برای کسب درآمد نیاز به سرمایه نیست.

نیاز به پول های کلان نیست و مهمترین چیز مورد نیاز توانایی استفاده از امکانات موجود و در دسترس است وبعد از آن توانایی سرپرستی ورهبری آن ها.

در مطالب قبلی هم اشاره شده به مهارت هایی که امروزه باید در کسب وکار ها داشته باشیم چیست.

نتیجه گیری

در نتیجه ی همه این بحث ها در مورد کسب وکار باید یاد بگیریم که چگونه بتوانیم پیشروی کنیم و به جلو برویم واین مسئله بوجود نمی آید مگر با آگاهی واین آگاهی از مطالعه و رشد دادن مغز سرچشمه میگیرد.

پس بسیار مهم است که برای رشد دادن خودمان بتوانیم تغییر کنیم تغییراتی بزرگ نه تغییراتی به اندازه همین کلمه ی کسب وکار و روزی میرسد که همه این باور ها به نتیجه برسد وخوشحالی و سرشاری در زندگی مان جریان پیدا کند

درباره امین لطفی

اگر صدبار دیگر به دنیا بیام بازهم کار بازاریابی را انتخاب میکردم و تا چیزی را تست و آزمایش نکنم آن را انتقال نمیدهم پس با خیال راحت از آموزه های سایت استفاده کن ، من اینجا هستم کمک کنم تا سودزا ترین و پول زا ترین کارها رو توی اینترنت انجام بدی .

2 دیدگاه ها

  1. سلام. مقاله و نگاه جالبی هست.
    با تشکر از شما. موفق باشید 🙂

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *