خانه / بازاریابی اینترنتی / ساخت استوری اینستاگرام و تبدیل آن به ابزار بازاریابی B2B

ساخت استوری اینستاگرام و تبدیل آن به ابزار بازاریابی B2B

ساخت استوری اینستاگرام یکی از ابزارهای مهم بازاریابی اینترنتی برای بازاریابانی است که میخواهد خلاقیت به خرج بدهند و همچنین کسانی که کسب و کار اینترنتی داشته و میخواهند به نوعی رقابت خود را با رقبا تنگ تر بکنند .

در این مقاله بسیار مهم که حاصل تحقیقی عمیق در این راستا بوده است همراه رسانه امین باشید تا باهم مطالب جدید و جذابی را بیاموزیم .

بعد از اینکه Snapchat فیچر استوری را در اپلیکشن خود قرار داد و تقریبا به موفقیتی یک شبه تبدیل شد instagram نیز فوری وارد ماجرا شد و این امکان را برای کاربران خود فراهم کرد با این که این موضوع در اسنپ چت به موفقیتی زود بازده تبدیل شد ولی به مرور زمان اینستاگرام توانست از آن پیشی بگیرد و ماهانه به ۳۰۰ میلیون کاربر که از استوری استفاده میکنند برسد در هر صورت این غول شبکه های اجتماعی باید هم بتواند پیشی بگیرد.

با این حال استوری های اینستاگرام یکی از مهم ترین موارد برای بازاریابی است هم در کسب و کارهای  B2C  و هم در کسب و کار های  B2B .

توضیح کوتاهی برای کسانی که نمیدانند این دو نوع کسب و کار چه چیزی هستند در حالت کلی باید گفت که در مورد اول یعنی  B2C  یعنی بیزینس به مشتری کسب و کار ها با مشتریان و مصرف کنندگان نهایی سر و کار دارند و لی در حالت دوم   B2B  یعنی بیزینس به بیزینس کسب و کار ها دیگر با مصرف کننده نهایی سر وکار ندارند بلکه در تلاش هستند که با شرکت ها و بیزینس های دیگر وارد معامله شوند.

و برای این کسب و کار های بیزینس به بیزینس استوری های اینستاگرام میتواند به یک ابزار مهم بازاریابی تبدیل شود که در اینجا به پنج تاکتیک میپردازیم که این کار را بسیار آسان و استراتژیک میکند.

از جمله این بیزینس ها که  B2B هستند میتوان به  IBM  و  Intel  و یا به  Hubspot اشاره کرد.

۱ – محتوای سریالی در ساخت استوری اینستاگرام

از مهم ترین کارهایی که بعنوان یکی از مهمترین ابزارهای بازاریابی از آن یاد میشود ساخت استوری های داستانیدر اینستاگرام میباشد.

طول عمر هر استوری در اینستاگرام ۲۴ ساعت است این زمان به خودی خود بسیار کم به نظر می آید ولی وقتی میتوانیم محتوای خوب داستانی تهیه کنیم تازه متوجه میشویم که نه تنها کم نیست بلکه بسیار زمان خوبی است برای بازگشت سرمایه یا  ROI اما چرا ؟

چون همین حالا شرکت های بیزینس به بیزینسی ای هستند که با همین نوع محتوا سرمایه های پرداختی و هزینه های خود را به شرکت و یا کمپانی بازمیگردانند که این بسیار خوشحال کننده است .

نشنال ژئوگرافی یکی از کمپانی هایی است که در تولید استوری های داستانی و ساخت استوری اینستاگرام بسیار مهارت دارد .

اگر یک کسب و کار بیزینس به بیزینس هستید همین الان دست به کار شوید و از طراحان گرافیک خلاق استفاده کنید تا تبلغ شما را طی یک داستان به مخاطب ها برساند.

ساخت استوری اینستاگرام به روش نوین

کاری که برند ها باید در ساخت استوری اینستاگرام بکنند این است که حس خوب را به فرد بیننده منتقل بکنند .

در این صورت راحت تر میتوانید قابل اعتماد جلوه کنید و مشتری ها را راغب کنید که به سمت شما حرکت کنند با مثالی که از سایت و صفحه اینستاگرامی نشنال ژئوگرافی زدم باید بیان کنم که شیوه کسب و کار آن ها بیزینس به مشتری است و البته که این برای کسب و کار های بیزینس به بیزینس راحت تر خواهد بود .

۲ – تقویت رهبری متفکرانه بر بازار

با توجه بر این که استوری های اینستاگرام در زمان محدودی برای مخاطبین نشان داده میشوند ولی  فرصت خوبی ایجاد میشود برای رصد بازاریابان .

در زمان محدود ۲۴ ساعته بازاریابان کسب و کار های بیزینس به بیزینس باید توجه کنند که در کدام محدوده  زمانی مخاطب ها بیشترین اکتیویژن یا عکس العمل را بر روی استوری داشته اند این دقیقا همان زمانی است که مخاطبان شما در این شبکه ی اجتماعی حضور دارند و شما باید پست های خودتان را نیز با این زمان هماهنگ کنید تا بیشتر دیده شوید .

ولی در مورد رهبری متفکرانه بر بازار بعد از متوجه شدن این زمان خاص مدیران عامل و یا رهبران بخش های مختلف یک کمپانی باید وارد عمل شوند و در خواست های خود را از طریق استوری های اینستاگرام وارد عمل کنند که این ابزاری بسیار کارآمد است ازساخت استوری اینستاگرام .

ساخت استوری اینستاگرام برای بازاریابی در اینستاگرام

همه مشتریان و یا بطور کلی ساده بگویم همه افراد در یک جامعه بدنبال حل مشکلات خودشان هستند .

نکته جالب این است که شما راه حلی بهتر از رقبا به آن ها ارائه کنید ولی نکته جالب تر اینجاست که این راه حل را بسپارید بدست مدیران مختلف کسب و کارتان تا آنها که به مردم نزدیک ترند ارائه دهند به نظر شما جواب دهی چگونه خواهد بود ؟

۳ – محتوای داستانی با دخالت مخاطب یا  CTA

یکی از مهمترین ابزار ها در ساخت استوری اینستاگرام این است که ما میتوانیم حرکت های  CTA وار داشته باشیم .

یعنی : از مخاطب بخواهیم که کاری انجام دهد اما این گزینه با مورد توضیح داده شده در گزینه دو متفاوت است چرا که در این مرحله مخاطب نیز برای تکمیل داستان وارد عمل میشود و نکته ای که بوجود می آید این است :

شما میتوانید یک مینی قیف بازاریابی جهت تبدیل مخاطب به مشتری برای کسب و کار بیزینس به بیزینس خود ایجاد کنید و در نهایت در خواست خود را به مشتری بیان کنید .

در اینجا بازاریاب ها باید استفاده از بخشی بنام نظر سنجی های داخل استوری که در مرحله اول اطلاعاتی عمومی نسبت به یک موضوع برای مخاطب داده میشود و در مرحله دوم بخش مبهمی از داستان که بازاریاب در تلاش است نسبت به آن آمارگیری کند از مخاطب نظر سنجی میشود در اینجا کسانی که در نظر سنجی شرکت میکنند میتوانند مشتری شما باشند اما شاید فقط  ۴۰%  از مخاطب های شما در این نظر سنجی شرکت کنند ولی شما ناامید نشوید این یکی از بهترین اتفاقاتی است که میتواند برای کسب و کار شما بیفتد .

ساخت استوری اینستاگرام و نظرسنجی در شبکه های اجتماعی

ساخت استوری اینستاگرام و بازاریابی در شبکه های اجتماعی

در استوری بعدی باز اطلاعاتی مرتبط داده میشود و بعد از آن نظر سنجی . که در این بخش شاید ۱۵ % از آن ۴۰ % شرکت کنند و همین منوال پیش میروید تا نظر سنجی سوم و در نهایت درخواست خود را برای مشتری بیان میکنید تا به آن عمل کند افرادی که پا به پایه شما این نظر سنجی را جلو آمده اند از جمله کسانی هستند که احتمال خرید آن ها و یا احتمال انجام کاری که شما خواسته اید بسیار زیاد است و این یکی از راه هایی خواهد بود که در میان مخاطبان خود الخصوص این که ما فرض را براین گذاشتیم که مخاطبان شما مانند خودتان شرکت و بیزینس هستند محبوب شوید و این همه فعالیت بازاریابی فقط از راه خلاقیت در ساخت استوری اینستاگرام ممکن میشود .

پیشنهاد ویژه رسانه امین : واینر اینستاگرام کیست ؟ پدیده ای پولساز در بازاریابی اینترنتی

۴ – شخصیت های محبوب برندتان را درساخت استوری اینستاگرام نشان دهید

این کاری است که بسیاری از برندها در استوری های اینستاگرام انجام میدهند ولی شما میتوانید چاشنی B2B بودنتان را به رخ دیگران بکشید چرا که بسیار مشهود است هر آن چیزی که در  linkedin کار میکند در اینجا کار نخواهد کرد چرا که تجربه کاربری در استوری های اینیستاگرام بسیار متفاوت است .

پس در این شبکه ی اجتماعی باید هر لحظه به این فکر کنید که جذاب تر و صمیمی تر به نظر برسید این راهی بسیار مفید در ساخت استوری اینستاگرام است .

ساخت استوری اینستاگرام و شخصیت هایی از یک برند

ابزارهای بازاریابی متفاوتی که در این زمینه در اختیار شماست در این امر بسیار کمک کننده خواهند بود چرا که دیگر برند ها مسیر کسب و کار های خود را مشخص میکنند و این خلاقیت آن هاست که سرنوشتشان را در عرصه رقابت تعیین میکند .

برندها با این روش بیان شده میتوانند از خطر خسته شدن مخاطب جلو گیری کنند و برخی از امورات پشت صحنه کسب و کار خودشان را نشان دهند که موجب جذابیت برای مخاطب ها خواهد شد.

۵ – در ساخت استوری اینستاگرام اضافه کردن لینک را فراموش نکنید

یکی از مهمترین موارد در استوری های اینستاگرام توانایی اضافه کردن لینک به هر قطعه از استوری است که قدرت بازاریابی را برای کسب و کارها مخصوصا B2B ها بسیار بالا برده است .

چرا که شما هر داستانی را به شکل تصویر برای مخاطبان خود میگویید ، میتوانید استناد حرف خود را به سایتی معتبر ارجاع دهید که این موضوع به اعتبار برندتان بسیار کمک خواهد در نتیجه اعتماد زایی خواهد شد .

پس به هیچ عنوان فراموش نکنید که برای محتوا های استوری اینستاگرام لینک گذاری کنید به گزارش سایت  marketing land نرخ ارجاعیات از طریق لینک های استوری های اینستاگرام از ۱۰ % به ۲۵ % میرسد .

پس موضوع بسیار مهمی است که نباید فراموش کنید .

سخن آخر اینکه :

ایزارهای بازاریابی امروز دیگر شکل خود را عوض کرده اند و به جرات میتوان گفت که از طریق این نوع بازاریابی ها حتی بدون هزینه کردن از سرمایه ، میتوان نرخ برگشت  ROI را هم افزایش داد و هر کسب و کاری بخصوص کسب و کارهای  B2B  نیز دیوانه نیستند که از این ابزار ها استفاده نکنند .

پس دست بکار شوید که امروز عرصه رقابت تنگ تر از روزهای گذشته شده است .

پیشنهاد ویژه رسانه امین به شما همراهان همیشگی :

کسب درآمد از اینترنت بدون سرمایه ۱۰۰% تضمینی

رایگان مطالعه کنید و رمز و رازهای کسب درآمد اینترنتی را یاد بگیرید

۰%

User Rating: ۴٫۵ ( ۱ votes)

درباره امین لطفی

اگر صدبار دیگر به دنیا بیام بازهم کار بازاریابی را انتخاب میکردم و تا چیزی را تست و آزمایش نکنم آن را انتقال نمیدهم پس با خیال راحت از آموزه های سایت استفاده کن ، من اینجا هستم کمک کنم تا سودزا ترین و پول زا ترین کارها رو توی اینترنت انجام بدی .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *