خانه / دسته‌بندی نشده / یوتیوبر ها – بازاریابان عرصه بازاریابی محتوا به روش های مختلف

یوتیوبر ها – بازاریابان عرصه بازاریابی محتوا به روش های مختلف

سال هاست با وجود سرویس اشتراک گذاری یوتیوب یوتیوبر های زیادی بوجود آمده اند و این صنعت فقط کمی بزرگ تر از صنعت های نوپای ماست.

اما وقتی پای گوگل در میان است اوضاع برای همه فرق میکند و یوتیوبر ها از این قاعده مستثنا نیستند.

یوتیوبر ها بازاریابان عرصه بازاریابی محتوا

در چند سال اخیر تب بازاریابی محتوا بسیار داغ شده است و این داغ شدن بسیار به نفع بازاریابانی است که بدنبال کم هزینه ترین راه ها هستند هر چند تولید محتوا نیز هزینه های خودش را دارد.

یوتیوبر کیست

در گذشته ما صنعتی نو پا را معرفی کردیم به نام واینرینگ که ویدئو های سرگرم کننده خود را در اینستاگرام به اشتراک میگذاشتند و نحوه در آمد زایی آن ها را هم توضیح دادیم.

این افراد هم نیز با همین روش جلو میروند و فیلم ها و شاید انیمیشن ها سرگرم کننده خود را آنجا به اشتراک میگذارند اما دلیل اینها به جای این که واینر شناخته شوند یوتیوبر شناخته میشوند را در ادامه توضیح میدهم.

یوتیوبر ها چگونه در آمد زایی میکنند

دلیل این که این افراد بجای واینر بودن به یوتیوبر ها معروف اند دقیقا این موضوع است چون هدف یوتیوبر ها فقط فیلم های کوتاه سرگرم کننده نیست بلکه از راه های مختلفی میتوانند در آمد زایی کنند و این که آن ها به نوعی به تولید وبازاریابی محتوا مشغول اند.

یوتیوبر
یوتیوب
  • بعنوان اولین قدم یوتیوبر ها از تعداد بازدید هایی که دارند میتوانند از گزینه شراکت یوتیوب استفاده کنند و از هر بازدید پولی بگیرند.
  • در دومین قدم وب مستر ها با تولید ویدئو های آموزشی میتوانند ترافیک را به سمت سایت خود روانه کنند.
  • سه : کلمه کلیدی در فیلد جستجوی یوتیوب مثل فیلد جستجوی گوگل کاربدی و مهم است وب مستر ها متوجه منظورم شدند.
  • چهار : هر کس میتوان فیلم های سریالی که حاوی داستان هستند را با کم هزینه ترین شرایط تولید کرده و در تلویزیون اینترنتی ای مثل یوتیوب به اشتراک بگذارد.
  • پنج : شما میتوانید به رایگان محصولات خود را آن جا تبلیغ کنید.
  • شش : میتوانید به عنوان بازاریاب پورسانتی برای محصولات دیگران ویدئو تولید کنید و آن را به فروش برسانید.

و هزاران راه دیگر که مستلزمه آن داشتن خلاقیت برای پیشروی در مقابل یوتیوبر های دیگر است.

یوتیوبر
یوتیوبرها

یوتیوبر های ایرانی و خبر سازی در جهان

یوتیوبر های ایرانی در دو سال گذشته با فعالیت خود در یوتیوب توانست اند بازدید های بسیاری را برای خود جمع کنند البته نمیتوان انکار کرد که ما ایرانی ها ذاتا بذله گو وخلاق هستیم.

ولی این بازدید های بیشتر هیچ وقت نمیتواند در جهان خبرسازی کند.

خبر سازی از جایی شروع شد که یوتیوبر های ایرانی ویدئو هایی تولید کردند که تمام دنیا میتوانستد آن را تماشا کنند و متوجه منظور داستان شوند و از جهتی دیگر این ویدئو ها هم سرگرم کننده بود و هم دارای مفهوم که علاوه بر افزایش بازدید این ویدئو ها موجب دست به دست چرخیدن آن ها هم نیز شد.

یوتیوبر

سخن پایانی و یک نکته مهم

بعنوان سخن پایانی میتوان گفت که همیشه بدست آوردن آگاهی برای بازاریابان سود آور خواهد بود مخصوصا برای کسانی که بازاریابی محتوا انجام میدهند ولی با تمامی این اوصاف نکته مهم اینجاست که امروز در این دنیا نداشتن خلاقیت مساوی است با بی سوادی محض.

راستی شاید این مطلب هم مفید باشه براتون : انیمو واینینگ یا Animation vaining صنعتی نوپا با کمی نیاز به تخصص انیمیشن

نویسنده : امین لطفی 

درباره امین لطفی

اگر صدبار دیگر به دنیا بیام بازهم کار بازاریابی را انتخاب میکردم و تا چیزی را تست و آزمایش نکنم آن را انتقال نمیدهم پس با خیال راحت از آموزه های سایت استفاده کن ، من اینجا هستم کمک کنم تا سودزا ترین و پول زا ترین کارها رو توی اینترنت انجام بدی .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *