گیلتی پلژر

گیلتی پلژر پدیده ای مرموز و راز افزایش فالوور افرادی چون امیر تتلو

گیلتی پلژر یا “guilty pleasure” در معنای لغوی خود یعنی “دلچسب ناپسند” یا “لذت گناه آلود” که میتوان گفت شاید از ابتدای بشریت و تمدن ها با ما بوده است اما امروزه با مسئله سلبریتی بازی ها و ورود نوعی از بازاریابی حسی یکی از مسئله های مهمی است که باید به آن پرداخت.

گیلتی پلژر
مغز : هی قلب چی شده؟ قلب : اخبار نگاه کردم

گیلتی پلژر چیست

فکر کنید در خانه تنها هستید و به یکی از آهنگ های مورد علاقه ی خود گوش میدهید که بسیار ریتم سبک و شادی دارد و ناخودآگاه بدن را وادار به حرکات موزون میکند و در حین که شما در حال لذت بردن از آهنگ هستید تمامی افراد خانواده با گروهی از فامیل ها که آن شب مهمان شما بودند وارد میشوند وشما در تلاش هستید که این موسیقی را قطع کنید و اجازه ندهید افراد دیگری آن را بشنوند.

این همان گیلتی پلژر شماست.

در معنای واقعی از هر آن چیز مثل رفتار آهنگ فیلم که از بازگو کردن آن در جمع ها خجالت زده میشویم ولی از آن ها لذت میبریم گیلتی پلژر گفته میشود.

مثالی دیگر

همه ی ما شده که وقتی درجمع از کارگردان های فیلم وقتی سخن به میان می آید طرفدار مسعود کیمیایی ، مهدی فخیم زاده یا کارگردان هایی هستیم که کارهایی بسیار فلسفی و سنگین ساخته اند ولی در خفا شاید از دیدن فیلم های هندی بسیار تخیلی که در عقل هم نمیگنجد هم لذت میبریم پس چرا نمیتوانیم آن ها بازگو کنیم ؟ چون به معنای واقعی گیلتی پلژر ما هستند.

گیلتی پلژر و حوزه تبلیغات

از این مورد دلچسب ناپسند با امروز در دنیای تبلیغات هم استفاده میشود.

طی تحقیاتی که مجله معتبر “Journal of Business Research ” انجام داده تبلیغ هایی که در آن از گیلتی پلژر استفاده شده است احتمال خرید زنان را تا دو برابر افزایش میدهد ولی همین آمار در مردان کاملا برعکس است.

طبق جستجوهای انجام شده به وضوح میتوان گفت که آنگ ” گانگام استایل” و رای دادن به ترامپ از مشهور ترین موردهای گیلتی پلژر در دنیاست که با این اوصاف میتوان در یافت که ترامپ طرفداران بسیاری در آمریکا و کل جهان دارد.

حتی جالب است بدانید که هر سال در آمریکا و بعضی کشور ها ده آهنگ برتر گیلتی پلژر نیز معرفی میشود.

گیلتی پلژر
آهنگ : Gangam style

گیلتی پلژر و افزایش فالوور برخی از افراد در ایران

بسیاری از خوانندگان و بازیران سلبریتی نیز در ایران از دلچسب های ناپسند محسوب میشوند از دسته افراد میتوان به امیر تتلو با حدود چهار میلیون فالوور اشاره کرد که با وجود حرف هایی که در اجتماع نسبت به ایشان گفته میشود باید حدود 400 فالوور میداشت ولی امیر تتلو نیز یکی از گیلتی پلژر ها در این جامعه است و حتی دلچسب ناپسند خود من هم محسوب میشود.

یا محمدرضا گلزار که بیشتر آمار بازیگری در فیلم های اتوبوسی یا همان فیلم های عاشقانه دهه هشتاد را دارد از گیلتی پلژر های ایران است.

شاید هیچ کس در جمع های مختلف از بازی ایشان صحبت نکند ولی بسیار از مردم طرفدار ایشان هستند و اخبار و عکس های مربوط به گلزار را در صفحه های مجازی دنبال میکنند.

 

یک دلیل علمی گفته نشده در رابطه با گیلتی پلژر

همه انسان ها دوستدارند که مهم و قابل اعتماد و باهوش و خردمند به نظر بیایند و این نیازی است غیر قابل انکار که در همه مردم وجود دارد.

دقیقا از وجود همین نیازهاست که گیلتی پلژر به پدیده ای مرموز تبدیل میشود ما انسانها موجوداتی پیچیده هستیم که بسیار جای تامل وتفکر در رابطه باخودمان داریم.

مطلب مرتبط و مفید دیگر : بیزینس ناهماهنگ – نظریه بر ترس ها – مرگ تدریجی یک رویا

نویسنده : امین لطفی

 

نظرات مشتریان ما

بسیار خوشحالم که در همچین سایتی عضو هستم سایت جامع و خوبی دارید که تمامی مطالبش رو هم میشه در کسب و کارهای آنلاین استفاده کرد و هم آفلاین فایل صوتی شش راه برای تحول کسب و کار با بازاریابی با سرعت نور هم عالی بود

علی راضی فر مشتری و بازدید کننده سایت 6 ماه پیش

قبلی
بعدی

اشتراک در رسانه آموزشی

با وارد کردن ایمیل خود در رسانه آموزشی کسب و کار مشترک شوید و ایمیل های آگاهی دهنده از نوشته های تازه را دریافت کنید

منتظربمانید

با تشکر از اشتراک شما

آموزش های بسیار کمیاب و مفید در فروشگاه با قیمت های باور نکردنی حتما سر بزن رد کردن