کسب وکار اینترنتی

چگونه کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟توهم یا واقعیت

در کسب وکار اینترنتی فرق توهم و واقعیت را بدانیم

در شرایط اقتصادی که هم اکنون شاهد آن هستیم کاملا مشهود است که وضعیت بسیار پیچیده تر از چیزی است که به نظر می آید.

در مطالب قبلی هم که به وضوح اشاره کردیم که در این قرن که دوره ی صنعتی و فرا صنعتی را رد کرده است نداشتن مهارت برای زندگی وکسب درآمد شما را با مشکل مواجه خواهد کرد.

این پیچیدگی های ناشی از ورود تکنولوژی به جهان تجارت شهرت یافتن نام آورانی همچون بیل گیتس،استیو جابزودیگران که در کسب وکار های اینترنتی پیشرو شدند.

کسب وکار اینترنتی برای همه لازم است ؟

تب داغ این کسب وکار ها امروزه همه را فرا گرفته ونمیشود گفت که باید از این نوع کسب وکار های اینترنتی دوری کنیم اما الزاما همه ی کسب وکار ها نیاز به اینترنتی شدن ندارند.

همانطور که در بازاریابی با سرعت نور هم اشاره کردیم اینترنت بخشی از پیشرفت های تکنولوژِ است کسب وکار ها باید یاد بگیرند که از تکنولوژی وفناوری های موجود آن استفاده کنند.

شایان ذکر است که کارآفرینان کشور آمریکا این مسئله را به خوبی درک کرده اند وبرای همین کسب وکاری عظیمی بنام تسلا بوجود آمده است.

همین درک تکنولوژی میتواند کشوری همچون ایران را از خیلی چیز ها نجات دهد در بخش دیگر از استفاده از اینترنت موضوع مطالب زردی است که باعث ایجاد درآمد میشود:

مطالب زرد توهمی در کسب وکار اینترنتی

من امین لطفی بعنوان یک بازاریاب باید بگویم که ایرانی های علاقه مند به مطالب زرد باعث پول زایی میشوند ایجاد گفت و شنود در بازار ایجاد شایعه ایجاد حرف هایی که در بین مردم حتی به شکل جوک میتواند گفته شود برای کسب وکار ها پول زاست.

وکسب وکار های اینترنتی هم از این مسئله به نحو احسن استفاده میکنند.

به اشاره به همین مثله ی کوچک میتوان دید که درک کاملی از استفاده ی تجاری از تکنولوژی شاید به شکل قابل توجهی بوجود نیامده باشد.

اما شما ناامید نشوید

پس تا اینجا به دو مسئله بسیار مهم اشاره کردیم :

1-درک کاملی از تکنولوژی و کسب وکارهای مربوط به آن

2-مطالب زرد و توهماتی که باعث پول زایی میشوند

با این اوصاف :

کسب وکار اینترنتی

چگونه کسب وکار اینترنتی راه اندازی کنیم؟

برای راه اندازی کسب وکاری به این شکل حتما باید به دو درکی که در بالا به آن اشاره شد برسید و بعد دست به عمل بزنید:

چون در این نوع کسب و کار با مسائلی رو به رو میشوید که سر سخت تر از چیزی خواهد شد که تا بحال تجربه کردید.

برای راه اندازی کسب وکار اینترنتی به به چند چیز نیاز دارید که اولین آن داشتن چیزی برای ارایه است که مردم حاضر باشند برایش پول بپردازند ولی شما در هیج جا نخواهید شنید ونخواهید خواند که همچین چیزی هم نیاز است از نظر دیگران اولین مسئله مورد نیاز داشتن وب سایت است در حالی که این دومین قدم است

پس :

1-داشتن موردی برای ارایه با ارزشی پولی

الف) ایده

ب) محصول

ج) خدمات

د) محتوای ارزشمند

2-ایجاد وب سایت

3-پوشش رسانه ای از شبکه های اجتماعی  (SEM)

4-تولید محتوا

5- بازاریابی محتوا

6-ایجاد تقاضا

7-رسیدن به فروش ونتیجه

این هفت قدم راهی است قابل رسیدن به مقصدی که شما شاید رویای آن را داشته باشید و بخواهید به کسب درآمد از کسب وکار اینترنتی برسید قدم هایی که با کسب تجربه وآزمون خطا شما را در کسب وکار اینترنتی موفق میکند.

اما شاید به این سادگی ها هم نباشد برای همین سالهاست که بحث اتارت آپ ها داغ شده است تیمی از تخصص های مختلف جمع میشوند وبخشی از کار به عهده میگیرند و یا به شکست میرسند یا به موفقیت.

اما مطلب مهم دیگر این که بهتر است به جای استفاده از عبارت کسب وکار های اینترنتی از کسب وکار های نوپا با درک عمیقی از تکنولوژی استفاده کنیم دراین صورت میتوانیم تسلا هایی هم ایجاد کنیم.

و دومین مطلب مهم دیگر :

دوست من اگر میخواهی دنیارا تغییر دهی و به آن نظم خاصی ببخشی اول ببین میتوانی هرروز صبح تخت خوابت را نظم بدهی یا نه

این حرف شاید به مزاج بعضی ها بسیار تند باشد ولی مسئله این است که اگر کسب وکار های اینترنتی یا کسب وکار های نو پا وهرچیز دیگری که قرار است به موفقیت برسد راحت هم میتواند توهم زا باشدو سال ها شما را اسیر بیهودگی کند.

اگر دوست دارید کار آفرین باشید باید اول کاوش کنید وببینید که در اعماق وجودتان برای کارآفرنی به دنیا آمده اید یانه؟

صحبت پایانی

ایجاد کسب وکار اینترنتی با درک عمیق از تکنولوژی شاید منجر به موفقیت شود اما الزاما نباید موفق شود شاید فردی مغازه کوچکی داشته باشد که در آن با خلاقیت های بامزه فروش خیلی بیشتر وموفق تری دارد.

پس باید بدانیم که آگاهی و مطالعه به ما کمک خواهد کرد که فرق توهم بودن و واقعی بودن کسب وکارهای اینترنتی را متوجه شویم و دچار تب حبابی موجود در جامعه نشویم و بعد دست بکار شویم و به سوی مقصد حرکت کنیم.

در کنار این مطلب خواندن این مطلب هم خالی از لطف نخواهد بود.

و یادمان نرود که دوستان ما دوست دارند از ما مطالب مفید و تاثیر گذاری بشنوند وبیاموزند پس از دکمه ی به اشتراک گذاری استفاده کنید.

 

 

 

نظرات مشتریان ما

بسیار خوشحالم که در همچین سایتی عضو هستم سایت جامع و خوبی دارید که تمامی مطالبش رو هم میشه در کسب و کارهای آنلاین استفاده کرد و هم آفلاین فایل صوتی شش راه برای تحول کسب و کار با بازاریابی با سرعت نور هم عالی بود

علی راضی فر مشتری و بازدید کننده سایت 6 ماه پیش

قبلی
بعدی

اشتراک در رسانه آموزشی

با وارد کردن ایمیل خود در رسانه آموزشی کسب و کار مشترک شوید و ایمیل های آگاهی دهنده از نوشته های تازه را دریافت کنید

منتظربمانید

با تشکر از اشتراک شما

آموزش های بسیار کمیاب و مفید در فروشگاه با قیمت های باور نکردنی حتما سر بزن رد کردن