خانه / دسته‌بندی نشده / چگونه مدیر خوبی بشویم – نحوه مدیریت و رهبری در هر کسب و کار

چگونه مدیر خوبی بشویم – نحوه مدیریت و رهبری در هر کسب و کار

چگونه مدیر خوبی بشویم ؟ نحوه مدیریت و رهبری

این سوالی است که میتوان برای آن جواب های بسیاری را در نظر گرفت اما نحوه مدیریت و رهبری مخصوص کسب و کار مشخصی نیست این نوعی خصیصه است که باید همه افراد حتی در زندگی شخصی خود آن را در خود بوجود بیاورند چرا که در ساده ترین حالت خود میتوانید با دانستن این روش ها حداقل استرس و نگرانی های خود را مدیریت و رهبری کنید و در پیشرفته ترین حالت میتوانید نحوه مدیریت و رهبری در یک کسب و کار ، شرکت یا سازمانی را یاد بگیرید.

در مجموعه مقالات ” چگونه ” ما میخواهیم در رسانه آموزشی کسب و کار به این موارد بپردازیم.

چگونه مدیر خوبی بشویم ؟قدم اول در نحوه مدیریت و رهبری

چگونه مدیر خوبی باشیم

۱٫چه چیزی را میخواهم انجام بدهم ؟

در اولین قدم برای رسیدن به دانش در مورد نحوه مدیریت و رهبری باید بدانید که چه چیزی را میخواهید انجام بدهید این موضوع مهم وقتی خودش را نشان میدهد که شما میخواهید یک کسب و کار را مدیریت و رهبری کنید.

مشخص بودن هدف مغز شما را ساماندهی میدهد و به شما کمک میکند که در بهترین شرایط بتوانید خواسته خود را بیان کنید و برای بدست آوردن آن ها تلاش کنید.

نحوه مدیریت و رهبری در یک کسب و کار مخصوصا استارت آپ ها همیشه به این وابسته است که رهبر گروه بطور شفاف بداند که در جستجوی چه چیزی است و همین طور این مسئله در زندگی شخصی شما نیز بسیار پرکاربرد است گر مشکلی در زندگی شخصی یا زناشویی خود دارید باید در اولین قدم برای خودتان شفاف سازی کنید که چه اتفاقی در حال رخ دادن است.

مطلب مفید دیگر : رهبری و مدیریت خوب و تاثیر آن بر موفقیت کسب و کار – داستان یک تصمیم

نحوه شفاف سازی یک موضوع برای مدیریت و رهبری آن

برای این که بدانیم چگونه یک مدیر خوبی بشویم در وحله اول باید بتوانیم که موضوع را شفاف سازی کنیم من در خیلی از انسان ها دیده ام که در تلاش بودند این کار را به تنهایی انجام دهند اما همیشه سعی کنید از اطرافیان خود کمک بگیرید اگر مشکلی در کسب و کار خود دارید از نظر همکاران و کارکنانتان استفاده کنید و همین طور اگر مشکلی در زندگی زناشویی خود دارید در این راستا تلاش کنید که مورد را با همسر خود و توضیح و درک ایشان شفاف کنید.

نحوه مدیریت و رهبری هر چیزی در اولین قدم به این میرسد که شما بتوانید موضوع را بفهمید و این فقط یک را دارد که آن را بتوانید شفاف سازی کنید.

نحوه مدیریت و رهبری

۲٫چگونه امکانات را تنظیم کنیم ؟

در قدم دوم شما بعد متوجه شدن موضوع و مشکل بطور شفاف و نوشته شده باید به امکاناتی که دارید فکر کنید.

نحوه مدیریت و رهبری یک مشکل بسیار ساده تر از چیزی است که فکر میکنیم اما باید بدانیم هر چیز ساده ای راحت هم نیست.

برای مدیر مشکل و مسئله در کسب و کارتان در وحله اول باید ببینید که چه امکاناتی میتواند این مشکل شما را حل و فصل کنید بعد از این که تمامی امکانات مورد نیاز خود را نوشتید به اطراف خود نگاه کنید و ببینید کدام یک از امکاناتی که لازم دارید را هم اکنون دارید.

این موضوع در نحوه مدیریت و رهبری به شما کمک میکند که به ساده تر شکل ممکن ذهن خود را از روی کاستی ها بردارید و نیمه پر لیوان را ببینید و به این بیندیشید که چگونه میتوانید برای مدیریت و رهبری از اماکانات موجود استفاده کنید.

مدیریت و رهبریرهبران نامدار جهان مانند ماهاتما گاندی با استفاده از امکانات کمی که داشتند توانستند مشکل بزرگی را از مردم و هم تیمی هایشان حل کنند شما میتوانید این کار را برای کسبو کار خود و حتی در زندگی زناشویی خود بکار ببرید.

مطلب مفید دیگر : مدیریت تریز چیست ؟ و چگونه میشود از آن استفاده کرد TRIZ

۳٫این موضوع شبیه چیست ؟

در قدم سوم برای این که بدانیم چگونه مدیر خوبی بشویم باید توجه کنیم که برای مدیریت و رهبری مغز ما همیشه تجربیاتی از گذشته را در خود دارد پس چرا از آن ها استفاده نکنیم.

پرسیدن این سوال از مغز که موضوع و مشکل کنونی شبیه کدام اتفاق در گذشته است میتواند به شما کمک شایانی بکند چرا که ما انسان ها بسیاری از مشکلاتی را که الان داریم را در گذشته حل کردیم و راه حل هایش را نیز میدانیم و چون شکل و شمایل مسئله کنونی متفاوت است ما دچار اشتباه میشویم که این موضوع متفاوت از آنچه است که در گذشته برایمان رخ داده.

اما نکته مهم این است که پیدا کردن شبیه برای مشکل کنونی به این معنا نیست که ما دقیقا به مشکلی که در گذشته داشتیم استناد کنیم و این مشکل را نیز با روش های گذشته حل کنیم بلکه این روش به شما کمک میکند که بفهمید برای مدیریت و رهبری مشکلی در گذشته از چه چیزهایی استفاده کردید و آیا از نتیجه حل آن مشکل راضی بوید یا نه ؟

اگر راضی نیستید پس نشان گر این است که باید امکانات جدیدی را در خود و کسب و کار خود ایجاد وپیدا کنید.

نکته مهم دیگر این که در این مقاله ما حتی به یک فکر و ایده جدید نیز امکانات میگوییم و از نظر بنده نیز بهترین امکانات ما چیز هایی است که در مغزمان در حال عبور و مرور است.

مطلب مفید دیگر : حال خوب اکسیژن مورد نیاز امروز از دید روانشناسی انسان ها

چگونه مدیر خوبی بشویم

۴٫چه دیگری میتوانم جایگزین کنم ؟

آخرین قدم برای بدست آوردن دانش این که چگونه یک مدیر خوبی بشویم و آموختن نحوه مدیریت و رهبری این است که با امکانات خود مانند مهره های شطرنج برخورد کنیم و به یاد داشته باشیم که همیشه و همیشه راه جایگزین و بهتری هم وجود دارد و این یک جمله را از من به یاد داشته باشید که خوب دشمن عالی است پس کمی سخت گیر باشید اما اجازه ندهید این سخت گیری شما را از حل کردن مشکل بازدارد برخی از مردم با خود و زندگی و کسب و کار خود بسیار سخت میگیرند و هیچگاه نیز مشکلات خود را نمیتوانند حل بکنند اگر یک ایده آل گرا هستید کمی از شدت ایده آل گراییتان کم کنید اجازه دهید مغز بهترین کاری را میتوانند را بکنند راه حل عالی چه در مشکلات زناشویی و چه در کسب و کار راه حلی است که شما را خوشحال میکنند و روحتان را ارضا میکند.

دوست عزیزی که این مطلب را مطالعه کردی شما مهمترین بخش این وب سایت هستی و باید بدونی که نظارت و پیشنهادات شما خیلی برای ما خوشحال کننده است اگر نظر و پیشنهاد و یا حتی تجربه ی شخصی ای داری که میخای به این مطلب اضافه  بشه با ما در پایین همین مقاله از بخش نظرات در میان بزار.

اینستاگرام ما

مطلب مفید دیگر : هدف های ما – استفاده کنید از موتور جستجوی مغز برای پیدا کردن راه حل

نویسنده : امین لطفی

[mailerlite_form form_id=3]

درباره امین لطفی

اگر صدبار دیگر به دنیا بیام بازهم کار بازاریابی را انتخاب میکردم و تا چیزی را تست و آزمایش نکنم آن را انتقال نمیدهم پس با خیال راحت از آموزه های سایت استفاده کن ، من اینجا هستم کمک کنم تا سودزا ترین و پول زا ترین کارها رو توی اینترنت انجام بدی .

2 دیدگاه ها

  1. سلام ممنونم بابت راهنمایی هایتان تشکر ویژه دارم از اینکه و قتتان را برای ما گزاشتید خیابان مطهری لندرانی *****۰۹۱۹۸۸۰۶۳۹۱
    (فروش خودرو جک و هیوندای)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *