خانه / دسته‌بندی نشده / واقعیت مجازی یا تکنولوژی VR – پیش بسوی تبلیغات آینده

واقعیت مجازی یا تکنولوژی VR – پیش بسوی تبلیغات آینده

واقعیت مجازی یا Virtual Reality یکی از تکنولوژی هایی است که امروزه بسیار میتوانیم شاهد آن باشیم بخصوص در صنعت سرگرمی در رابطه با این صنعت نو پا هر چه قدر بگوییم کم است ولی مهمترین ارتباط این تکنولوژی با بازاریابی خواهد بود که در ادامه آن را بررسی میکنیم.

واقعیت مجازی و همه گیر شدن

واقعیت مجازی تکنولوژی ای که روز به روز در حال همه گیر شدن است و همه جا توضیحات و تاریخچه ای برای آن میتوانید بیابید اما در این مقاله سعی خواهم داشتم از منظر پولسازی و تاثیر آن بر بازاریابی صحبت کنم.

این تکنولوژی نو پا که به خودی خود صنعتی نوپا و پولساز است تا سال ۲۰۱۶ توانسته برای خود ۱۴۰۰ اپلیکشن اندروید و ۵۰۰ اپلیکشن  ios تولید کند این یعنی جایی که یک صنعت در حال پا گرفتن است.

امروزه واقعیت مجازی بخشی جدا ناشدنی از صنعت سرگرمی است در شهرهای بزرگ میبینیم که شهربازی ها مراکز خرید و جاهای دیگر خود را مجهز به این تکنولوژی کرده اند تا مشتریان را وارد سرگرمی مهیجی کنند که این در نوع خود بازاریابی مهمی برای کسب و کار هاست.

واقعیت مجازی

واقعیت مجازی و تاثیر آن بر بازاریابی

شما فکر وسیله ای ساخته شده است بسیار سرگرم کننده و مهیج ، در حال همه گیر شدن و در حین پا گرفته پس چه جایی بهتر از این برای بازاریابی.

شاید در کشور ما استفاده به شکل مدل بازاریابی برای تکنولوژی وی آر رایج نشده ولی در کشور های دیگر بیش تر کمپانی ها با هزینه برای تولید فیلم های مخصوص واقعیت مجازی خود را بیشتر به کسانی که میخواهند سرگرم شوند نزدیک میکنند.

شما فکر کنید در واقعیت مجازی مردم میتوانند به تماشای فیلم بشینند بطوری که فاصله ی بین واقعیت و مجاز برداشته شده است پس چرا در این فضا تبلیغ نکرد!!!

تبلیغ تا کجا

با توجه بر موضوع این که امروزه دیگر مواد فیزیکی از تبلیغات برداشته شده آینده تبلیغات به جایی میرود که دیگر به جز اطلاعات چیز دیگری در آن باقی نخواهد ماند و تکنولوژی واقعیت مجازی نیز به این امر کمک میکند.

شما فرض کنید در آینده ی نه چندان دور در عینک های واقعیت مجازی در حین این که میتوان فیلم دید همزمان عکس العمل های مغز نیز در سکانس های مختلف اسکن شود و این داده ها به مرکز اطلاعاتی ارسال شود و هوش مصنوعی با تطابق این اطلاعات و دیتا شروع به حل مسائل از قبل تعیین شده کند البته این سناریویی است که برای آینده جهان میتوان در نظر گرفت مثلا برای سال ها ۲۰۳۰ زمانی که بیشتر کارهای ما را ربات ها انجام میدهند زمانی که خیلی چیز ها از بین رفته و چیز های بهتری جایگزین آن شده است زمانی که خرافات دیگر مغز های مردم را در قفس نگه نداشته است و مردم دارای شعور و خود آگاهی بسیار بالایی هستند.

همه این موارد آینده ی کسب و کار ها را به جهت این که رفتار مردم در حال تغییر کردن است تغییر خواهد داد و دنیای بازاریابی به مجموعه ای از سلسله مراتب استفاده از اطلاعات تبدیل خواهد شد.

واقعیت مجازی
تست گیم توسط Virtual Reality

اطلاعات آینده ماست – سخن پایانی

واقعیت مجازی از جمله تاثیر گذار ترین تکنولوژی ها در دنیای اکنون است دقیقا چیزی مانند اتومبیل های تسلا.

تکنولوژی با سرعت بسیاری زیادی در حال تکامل و رشد است و ما انسان ها هم هیچ راهی نداریم به غیر از سرعت دادن به آن و این نیز از جهاتی به نفع ما خواهد بود.

ما در این مقاله برای تکنولوژی واقعیت مجازی سناریو ای در نظر گرفتیم که بسیار در جهان صدا کرده است و هر چقدر هم منکر آن بشویم برای مان اتفاق خواهد افتاد و من از این بابت بسیار خوشحالم.

مطلب پیشنهادی نویسنده : بیزینس نا هماهنگ – مرگ تدریجی یک رویا

درباره نویسنده : امین لطفی

درباره ی امین لطفی

مطلب پیشنهادی

ایده بازاریابی

۱۰۱ ایده بازاریابی برای بیزینس های کوچک – روش های بازاریابی – بخش اول

ایده بازاریابی و روش های بازاریابی داشتن ایده بازاریابی و دانستن روش های بازاریابی یکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *