خانه / دسته‌بندی نشده / هدف های ما – استفاده کنید از موتور جستجوی مغز برای پیدا کردن راه حل

هدف های ما – استفاده کنید از موتور جستجوی مغز برای پیدا کردن راه حل

هدف هر انسان در زندگی اش یکی از مهمترین عوامل بقای او در تاریخ است.چراکه داشتن هدف موجب ایجاد امید و داشتن امید موجب پویایی میشود و چه بسیار انسان هایی که در جامعه ما بی هدف رها شدند یا نگهداشته شده اند.

هدف
هوشمندسازی اهداف

هدف های ما چیست

شاید اگر از هر انسانی بپرسیم که هدف دارد یا نه حتما پاسخ خواهیم گرفت که بله هدفم فلان چیز است یا آرزوی انجام فلان کاررا دارم اما داشتن هدف فقط به این چیز هاست؟

داشتن هدف الزاماتی دارد که باید آن ها را داشته باشیم تا هدفمند محسوب شویم:

الزامات داشتن هدف

باور

یکی از مهمترین الزامات  باور است.شما فکر کنید هدف من سلطنت بر کل جهان است شاید باور این مسئله نه تنها برای شما بلکه برای خودم هم بسیار سخت و نمیتوانم باورش کنم که این کار را میتوانم انجام دهم.

پس اگر برای اهدافمان باوری در کار نباشد رسیدن به آن ها نه تنها سخت خواهد بود بلکه غیر ممکن هم بنظر میرسد.

مدون بودن

یکی دیگر از ملزومات این است که بطور کامل نوشته شود و برای آن  چرایی در نظر گرفته شود ، اگر برای هدفی چرایی تعریف نشود آن هدف سوخت نخواهد داشت و به شما انگیزه ی جلو رفتن را نخواهد داد پس برای هر هدفی که مینویسید باید چرایی تعیین کنید و بعد نحوه انجم یا چگونگی اش را.

شفاف بودن

پس تا این جا متوجه شدیم که هر هدف که در ذهن مان داریم باید در قدم اول بتوانیم باورش کنیم و در ذهن مان بگنجد در وحله دوم باید بنویسیم و برایش چرایی و چگونگی ایجاد کنیم و در قدم سوم هر هدف را آن قدر باید شفاف بنویسیم که گویی همین لحظه در برابر چشمان ماست و ما داریم میبینمش.

شفاف و واضح نوشتن وتوضیح دادن به مغز شما این امکان میدهد که بفهمد شما دقیقا دنبال چه چیزی میگردید مغز پر محتواهای تولید شده از قبل است پر از تجربه ها پر از دیده ها وشنیده ها پر از آموخته ها و تحقیق شده ها و دقیقا هم مانند یک موتور جستجو عمل میکند هر سوال و در خواستی که به آن میفرستی جواب و راه حلی را برای شما لود میکند خیلی هم مبرهن است که ما در موتور جستجوی گوگل سوالات مورد جستجوی خود را مبهم و گنگ سرچ نمیکنیم.

محدود به زمان بودن

اهداف خود را برای زمان های مشخصی تعیین کنید که در آن روز و یا سال معین به آن هدف خود برسید،

بنویسید که در تاریخ فلان روز فلان و حتی ساعت فلان با این کارهای شفافی که انجام خواهم داد به این دلیل و این گونه به اهدافم میرسم.

مصدر نوشتن

اهداف خود را حتما به شکل مصدر به شکل خواهم کرد یا میکنم ننویسید مثلا ننویسید یک میلیون تومان پول بدست خواهم آورد در تاریخ فلان یا می آورم در روز فلان.

بنویسید بدست آوردن این مقدار پول در روز و تاریخ فلان به فلان دلیل و فلان گونه.

هدف
نحوه نوشتن اهداف

سخن پایانی

هدف های ما انسان ها ، آرزو های ما ، درخواست های ما از خداوند ، از کائنات همه و همه نشان از حقانیت وجود ماست پس چرا یک مورچه نمیگوید من برم فلان ماشین را بخرم یا …. اصلا به ذهن اش خطور نمیکند تا بخواهد انجام دهد شاید هم اصلا ذهنی ندارد که به آن چیزی خطور کند.

هر چیزی که ما میطلبیم حتما قدرت بدست آوردنش را داریم که به ذهنمان هم خطور میکند تا بخواهیم و بطلبیم پس نگران هیچ چیز نباشید بخواهید تا بدست آورید.

مطلب مفید و مرتبط : مدیریت استرس و ناراحتی در زندگی 

نویسنده : امین لطفی

درباره ی امین لطفی

مطلب پیشنهادی

ایده بازاریابی

۱۰۱ ایده بازاریابی برای بیزینس های کوچک – روش های بازاریابی – بخش اول

ایده بازاریابی و روش های بازاریابی داشتن ایده بازاریابی و دانستن روش های بازاریابی یکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *