کمپانی تسلا

کمپانی تسلا – چگونه صنعت خودرو سازی را تغییر داد – Case study

کمپانی تسلا یا  Tesla motors توسط ایلان ماسک (Elon mask) در سال 2003 بنیانگذاری شده است که در سال های اخیر شاهدیم کمپانی تسلا سعی در تغییر صنعت خودرو و قطعی کردن آینده جهان در این راستا را دارد.

کمپانی تسلا و شروع استارت آپی

شاید بسیار بعید برسد که کمپانی تسلا نیز در سال 2003 یک شروع استارت آپی بسیار جالبی داشته و تیم کوچکی از محققان اتومبیل های هیبریدی و های تکنولوژی (High tech) به سرپرستی ایلان ماسک شروع بکار کردند با تولید اولین اتومبیل هیبریدی تک نفری به کمک فناوری های تکنولوژی توانستند جذب سرمایه کرده و کارشان را گسترده تر کنند.

به گفته مجله فوربز ایلان ماسک مردی آهنین با برنامه ای برای آینده است.

در واقع از نظر من هم این حرف بسیار بدیهی است کمپانی ای که سعی در تغییر صنعت خودرو دارد و پیش بینی میشود که صنعت ماشین های خودران را نیز در دست بگیرد.

کمپانی تسلا به عنوان اولین شرکت در میان چند شرکت اتومبیل سازی از هوش مصنوعی AI در اتومبیل های خود استفاده کرد و تنها نقطه ای است که میتوان گفت صنعت AV یا ماشین های خودران را نیز در دست خواهد گرفت.

کمپانی تسلا

تسلا – شروع بازی بازاریابی و جنگ روانی

کمپانی تسلا ماشین های هیبیریدی یا الکتریکی را اختراع نکرد بلکه این اتومبیل ها در سال 1832 توسط رابرت اندرسون مخترع اسکاتلندی اختراع شده بود اما جنگ بازاریابی در میان صدها کمپانی غول در صنعت اتومبیل سازی یکی از الزامات بود و این کمپانی در سال 2008 با معرفی یک ماشین لوکس و الکتریکی بنام Tesla Roadster بقیه کمپانی ها را بمباران کرد.

در پی همین شروع جنگ بازاریابی تمامی کمپانی دست به سرمایه گذاری های عظیم در صنعت اتومبیل های هیبیریدی کردند و تلاش های بسیار زیادی شد که این موضوع مانند یک چاشنی در بازار رقابت عمل کند یعنی به عبارت دیگر تمامی کمپانی ها در تلاش بودند که از این موضوع به نفع خودشان استفاده کنند تا متضرر نشود و در همین راستا در سال 2010 دومین ماشین هیبریدی توسط کمپانی میتسوبیشی Mitsubishi Motors ارایه داده شد.

جنگ روانی

جنگ روانی حاکم بر سیستم های فروش خودرو در جهان و ایالات متحده روز به روز به نفع کمپانی تسلا رقم میخورد تا جاییکه تسلا توانست تا سال 2005 حدود 100000 دستگاه اتومبیل هیبریدی بفروشد که این رقم فقط برای ایالات متحده است.

(آمار ها از سازمان حمل و نقل آماری آمریکا جمع آوری شده است)

Brian Loh در یکی از مصاحبه های خود چنین میگوید :

صنعت خودرو به سرعت در حال پیشروی و تکامل است و کمپانی تسلا این فروش عظیم و تکامل را رهبری میکند.

با این حال صنعت ماشین های خودران که بسیار در حال پیشروی است در واشینگتن اختلالات زیادی بوجود آورده است به خصوص برای کمپانی های اتومبیل سازی و این تاثیر یک استارت آپ قوی در این زمینه است.

قانون گذاران در ایالات متحده در تلاش هستند که نگرانی های امنیتی که موجود در این زمینه را رفع کنند.

بسیار جالب است که یک استارت آپ چنین تاثیر عظیمی را بتواند داشته باشد.

سیستم  Autopilot Tesla

یکی از سیستم هایی که کمک میکند تا کمپانی تسلا ترس و وحشت را  برای اتومبیل ساز ها در صنعت اتومبیل سازی ایجاد کند این سیستم است.

تاثیری که میتوان گفت نه تنها آینده زندگی جهان بلکه آینده ی ارزهای دیجیتال را هم در برمیگیرد و این از وجود هوش مصنوعی در این اتومبیل ها نشات میگیرد.

سناتورهای ایالات متحده و رهبران خودروسازی معتقدند که تحول صنعت خودروسازی در دست اتومبیل های خودران است در حالی که کمپانی تسلا در عرصه بسیار رقابتی و تنگ خودروسازی در این زمینه پیشرو است و همه آن ها چشم به این کمپانی دوخته اند.

کمپانی تسلا

شیرجه عمیق

مطالعه موردی – چگونه کمپانی تسلا صنعت خودرو سازی را تغییر داد

در حالی که همه ما شاهدیم کمتر کمپانی جوانی میتواند در چنین عرصه رقابتی کوچکی دوام بیاورد تسلا همچنان با نوآوری های خود در حال مبارزه با این موانع است ولی همه این موضوعات نه تنها باعث عقب روی کمپانی تسلا نمیشود بلکه ایلان ماسک با درایت خود همین موانع را به شتابدهنده هایی برای پیشروی به جلو تبدیل میکند.

سخن پایانی این که همیشه تدبیر وتولید علم نه تنها در این عصر بلکه در طول تاریخ هم موجب برنده شدن یک حکومت میشود.

به امید روزی که جهان تغییری شگرف را درخود ببیند تا مردم در نهایت شعور و آگاهی زندگی کنند.

پیشنهاد نویسنده : بازاریابی کوکاکولا به شکل مطالعه موردی – Case study

درباره نویسنده : امین لطفی

 

نظرات مشتریان ما

بسیار خوشحالم که در همچین سایتی عضو هستم سایت جامع و خوبی دارید که تمامی مطالبش رو هم میشه در کسب و کارهای آنلاین استفاده کرد و هم آفلاین فایل صوتی شش راه برای تحول کسب و کار با بازاریابی با سرعت نور هم عالی بود

علی راضی فر مشتری و بازدید کننده سایت 5 ماه پیش

قبلی
بعدی

اشتراک در رسانه آموزشی

با وارد کردن ایمیل خود در رسانه آموزشی کسب و کار مشترک شوید و ایمیل های آگاهی دهنده از نوشته های تازه را دریافت کنید

منتظربمانید

با تشکر از اشتراک شما

آموزش های بسیار کمیاب و مفید در فروشگاه با قیمت های باور نکردنی حتما سر بزن رد کردن