خانه / دسته‌بندی نشده / فودگرافی چیست ؟ صنعتی پولساز و بسیار تازه در ایران

فودگرافی چیست ؟ صنعتی پولساز و بسیار تازه در ایران

فودگرافی  (Foodgraphy) یکی دیگر از صنعت های نوپا است که در ایران شاهد بوجود آمدن آن هستیم.

از جمله صنعت هایی است که در کشور های بسیار بزرگ و توسعه یافته آن را میبینیم.همچون آمریکا ، هندوستان ، کانادا و…

صنعت های نوپا یی که من در این سایت آن هارا معرفی میکنم شاید از نظر خیلی ها دور مانده ولی بنا به شم اقتصادی در بنده و جمع تیم تولید محتوا از امروز در رابطه با صنعت هایی نیز صحبت خواهیم کرد که بسیار پولساز هستند و از چشم خیلی ها دور مانده و بسیار پنهان اند.

فودگرافی
فودگرافی

 

فودگرافی ، صنعت های نوپا و شبکه های مجازی

بسیار از صنعت های نوپا که در رابطه با آنها صحبت میکنیم به لطف وجود شبکه های اجتماعی درست شدند اما اینجا باید گفت که شبکه های اجتماعی یک ابزار و بستر بسیار مناسب هستند و این خلاقیت افرادی است که این صنعت ها را پایه ریزی میکنند بخصوص در ایران که انجام دادن بسیاری از کار ها جراتی فراوان میخواهد.

در شبکه ی مجازیِ اینستاگرام شاید امروز در ایران حدود ۲۴٫۰۰۰٫۰۰۰ کاربر را شاهدیم که طبق تحقیقاتی که فیس بوک نسبت به علاقه ی کاربران این شبکه ی مجازی کرده میبینیم که اکثر پست های ارسال شده در رابطه با غذا ، مسافرت ، و تعدادی دیگر از علاقه مندی های کاربران است.

در این میان ، بعضی از افراد با تمرکز بر روی علاقه مندی های غذایی کاربران با جمع کردن فالوور ها به آن ها پیشنهادات غذایی و رستورانی میدهند.

فودگرافی هم نیز همچون صنعت واینرینگ بسیار نوپا است و صنعتی است که از شبکه های مجازی تولید شده و بعد ها قدم به سایت ها و جاهای دیگر مثل رستوران های مک دونالد گذاشته.

صنعت فودگرافی چگونه کار میکند

در صنعت فودگرافی صاحب کسب و کار با بوجود آوردن صفحاتی در شبکه های مجازی (که در ایران متاسفانه بیشتر از تلگرام و اینستاگرام استفاده میکنند در حالی که باید از دیگر شبکه ها نیز بهره ببرند) و افزایش فالوور و ممبر در آنها از طرف رستوران ها و مکان هایی که غذا سرو میکنند دعوت میشوند ، فراموش نشود که هدف خود را در این پیج ها به همه بیان میکنند تا صاحبان رستوران بدانند که چنین جایی هست.

بعد از این که از طرف رستوران ، کافی شاپ ، و هر جایی که غذایی ، نوشیدنی یا دسری سرو میکند دعوت شدند به حساب آن ها غذای پیشنهادی آن رستوران یا کافی شاپ و… را میل میکنند و فیلم و عکسی از آن غذا یا نوشیدنی را در صفحه خود با دیگر فالوور ها و دوستان به اشتراک میگذارند.

و برای این به اشتراک گذاری هزینه ای از رستوران یا کافی شاپ میگیرند.این بود تمام صنعت فودگرافی.

جالب است بدانید : که برای هر پست مانند عکس ، فیلم یا استوری یا اشتراک گذاری یک روزه یا یک هفته ای یا اشتراک گذاری همزمان در چند شبکه ی اجتماعی هزینه های جدا از هم حساب میکنند.

مزایایی که صنعت هایی مثل فودگرافی دارند

مزایای صنعت های نوپا ی این چنینی و فودگرافی در روند بازاریابی بسیار تاثیر گذار است و بعنوان یک بازاریاب بسیار خوشحالم که هر روز شاهد تغییر چهره و زیبا تر شدن نوع بازاریابی هستیم و در اینجا باید به صراحت گفت که بازاریابی گذشته که معروف به بازاریابی نوین با کاتلر بود نه تنها در حال جان دادن نیست بلکه کاملا جان خود را از دست داده.

صنعت هایی همچون فودگرافی کاملا در حیطه ی بازاریابی نشانگر این است که دیگر تولید کننده وظیفه اش ارایه محصول با کیفیت است و در تمام این داستان ها میبینیم امروز مصرف کننده تصمیم گیرنده برای روند تولید است.

نتیجه میگیریم

که در کشوری مثل ایران نقطه و نکته های بسیاری هست که میتوان از آن ها در آمد زایی کرد و به نظر بنده کسانی که در هرجای دنیا از بیکاری رنج میبرند و همیشه در حال ناله کردن هستند شاید ، حتما باید رنج بکشند ، چون من هم روزی جز این دسته بودم و رنج کشیدم ولی بعد ها متوجه شدم که رنجی که میکشیدم فقط برای این بود که خودم را قربانی جلوه بدهم و این از باور های غلطی بود که در ذهنم داشتم.

مطلب مرتبط و مفید که شاید علاقه داشته باشید : ساختن کسب وکار موفق : بازار کساد نیست ، بازار شما کساد است

درباره نویسنده

درباره ی امین لطفی

مطلب پیشنهادی

ایده بازاریابی

۱۰۱ ایده بازاریابی برای بیزینس های کوچک – روش های بازاریابی – بخش اول

ایده بازاریابی و روش های بازاریابی داشتن ایده بازاریابی و دانستن روش های بازاریابی یکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *