خانه / دسته‌بندی نشده / فروش در مدار مشتری برای بازاریابی همه کسب و کار ها – سه گام مهم

فروش در مدار مشتری برای بازاریابی همه کسب و کار ها – سه گام مهم

فروش در نگاه بعضی از متخصصین بازاریابی تازه کار یعنی پایان همه کارهایی که تلاش برای انجام آن را داشتیم ولی در نگاهی دیگر باید بگویم فروش تازه شروع ماجراست و ما باید یاد بگیریم که به بهترین شکل ممکن در استارت آپ و یا هر کسب و کاری که داریم اعم از سنتی و غیر و سنتی در بهترین حالت به فروش برسیم و آن را با مشتری ادامه دهیم.

فروش در مدار مشتری
با کلیک به نحوه پر کردن فاصله ها پی ببرید

فروش ، شروع ارتباط – گام اول

رسیدن به فروش در هر کسب و کاری چه آنلاین و چه غیر آنلاین فقط با انجام روش های صحیح بازاریابی و تبلیغات درست انجام میگیرد به عبارت دیگر با همه ی اعمالی که ما انجام میدهیم سعی داریم رفتار مصرف کننده را نسبت به نفع محصول و خدمات خودمان تغییر دهیم.

پس با انجام اعمال صحیح بازاریابی و تبلیغات میتوانیم به فروش برسیم اما یکی از این اعمال مهم پرسیدن سوال برای رسیدن به مقصد ذهنی مخاطب است.

پرسیدن سوال کلید طلایی فروش

فروشندگان حرفه ای مخصوصا در عرصه ی فروش حرفه ای برعکس تصور خیلی از ما ها که فکر میکنیم یک توضیح دهنده و یک راغب کننده ی خیلی خوبی هستند آن ها یک سوال کننده ی بسیار حرفه ای هستند که میتوانند سوالات دقیق و جهت داری از مشتریان بپرسند در این حالت مشتری در ذهن خود به این نتیجه میرسد که باید بخرد و بهتر و راحت تر راغب میشود.

در کسب و کارهای آنلاین این کار را میتوانید با گرفتن نظرات مشتری های خود انجام دهید.

به بهانه های مختلف از آن ها سوال بپرسید و از جواب های آن نتیجه گرفته و نتیجه را بر روی کسب و کار خود اعمال کنید.

این یکی از راه هاست راه دیگر میتوانید این باشد که شما حضورا از مخاطبان بازار هدف سوال کنید و نیاز دقیق ذهنی آن ها را پیدا کنید و به نسبت این نیاز ذهنی به آن ها پاسخ دهید و به فروش برسید.

با تمامی این اوصاف فروش تنها شروع رابطه با مشتری است و یکی از مهمترین قدم هاست یعنی شما موفق شده اید اولین ارتباط را با آن بزنید.

فروش و بازاریابی
سرویس ارتباط و پر کردن فاصله ها

حفظ رابطه بازاریابی بعد از فروش – مدیریت مشتری یا CRM – گام دوم

قدم دوم در فروش حفظ رابطه است یعنی مشتری بعد از این که از شما خرید کرد دیگر برای خرید بعدی اش سراغ رقیب شما نرود و بگردد سراغ شما.

این هم از مهمترین نکات قابل توجه یک کسب و کار است آنلاین و آفلاین هم فرق نمیکند.

مدیریت مشتری به روش صحیح بعد از فروش

از روش های مرسوم در بین فروشندگان آگاه در این زمینه این است که آن ها در هنگام خرید کنونی مصرف کننده خود زمان خرید بعدی اش را حدس می زنند و به نحوی این فاصله را پر میکنند همانطور که در کتاب بازاریابی با سرعت نور اشاره کردم مدیریت مشتری و  CRM یعنی هنر پر کردن فاصله ها.

اگر بتوانید این کار را به خوبی انجام دهید مشتری ها عاشق شما خواهند شد.

فروش بازاریابی

برگشت مشتری – ایجاد سهم خرید – گام سوم

فروش از موارد اساسی است که باید یک صاحب کسب و کار بسیار روی آن حساس باشد چرا ؟

چون وقتی پول از جیب مشتری به جیب شما می آید دیگر پایان ماجرا نیست تازه فروش شروع ماجراست.

اگر بر این باور باشید و به نحو احسن بتوانید فاصله ها را پر بکنید مشتری بر میگردد باز هم به آنلاین و آفلاین بودن بستگی ندارد این در تمام کسب و کار ها یکسان است.

و شما در این مرحله توانستید سهم خرید مشتری را در دست بگیرید.

یعنی از هر ده خرید مصرف کننده شما به مرور سهم خود را بالا میبرید تا جایی که از هر ده خرید آن مثلا هشت خرید از آن کسب و کار شماست.

و این تازه سه مرحله از عملیات بعد از فروش است.

سخن پایانی و یک نکته مهم

یک سوال مهم بعد از مطالعه این مقاله پیش می آید که آیا با ذر نظر داشتن این گام ها و عملیات بازهم میتوان گفت فروش کم است ؟

بازار کساد نیست عزیزان من آگاهی ما نسبت به کسب و کارمان کساد است.

راستی این مطلب هم شاید براتون مفید باشد : فرآیند بازاریابی به شیوه ای خلاقانه – راحت پیشروی کنید

نویسنده : امین لطفی

درباره امین لطفی

اگر صدبار دیگر به دنیا بیام بازهم کار بازاریابی را انتخاب میکردم و تا چیزی را تست و آزمایش نکنم آن را انتقال نمیدهم پس با خیال راحت از آموزه های سایت استفاده کن ، من اینجا هستم کمک کنم تا سودزا ترین و پول زا ترین کارها رو توی اینترنت انجام بدی .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *