خانه / دسته‌بندی نشده / فرآیند بازاریابی به شیوه ای خلاقانه – راحت پیشروی کنید

فرآیند بازاریابی به شیوه ای خلاقانه – راحت پیشروی کنید

داخل یک سازمان فرآیند بازاریابی در مرحله حساس طرح ریزی شروع میشود و سپس به مراحل طرح ریزی و اجرا در تک تک بخش های شرکت وارد میشود به عبارت دیگر یک بازاریاب باید فرآیند بازاریابی را برای تمام مراحل یک کسب و کار ، یک استارت آپ و… در نظر داشته باشد و آن را در همه ی مراحل  بکار بگیرد که این فرآیند شامل مراحل زیر میباشد :

فرآیند بازاریابی

 

فرآیند بازاریابی و مراحل آن

تحلیل فرصت های بازار

شناسایی مشتریان هدف درک نیازهایشان و شناخت رقیبان.

تعیین یک استراتژی برای بازاریابی

ترسیم ایده های بکر تولید مشخص کردن آستانه رقابتی آن ها یعنی دلایل اصلی اینکه مشتریان باید به جای خرید محصولات رقیبان شما از شما خرید کنند و عرضه آزمایشی ایده هایتان در بازار.

تهیه یک طرح بازاریابی

قدم سوم فرآیند بازاریابی طرح بازاریابی است که در آن تصمیم گیری درباره نحوه قیمت گذاری ارتقای محصول و کانال های توزیع مورد بررسی قرار میگیرد.

به اجرا در آوردن استراتژی و طرح بازاریابی

در قدم چهارم از فرآیند بازاریابی : ایجاد آمادگی در زمان رویارویی با اتفاقات دور از انتظار ئ مایوس کننده و بازخوردها و کنترل فرآیند اجرا.

ارزیابی میزان تاثیر گذاری طرح و استراتژی

بازاریابی باید بر این اساس تنظیم شود. شمت شما در سازمان هرچه باشد آگاهی شما از فرآیند بازاریابی و نقشی که در آن شرکت ایفا میکنید به شرکت شما کمک میکند تا به اهداف بازاریابی و راهبردی خود برسید.

فرآیند بازاریابی

دو سوال مهم در فرآیند بازاریابی

با توجه به محصولات و خدماتی که شرکت ، استارت آپ و کسب و کار شما ارایه میدهد اگر فرصت های بازار به بهترین شکل شناسایی شود به کسب و کار شما کمک خواهد که ماموریت خود را به خوبی انجام دهد.

برای مشخص کردن این فرصت ها شما باید به دو سوال پاسخ دهید :

  • مشتریان هدف ما چه کسانی هستند؟
  • چرا آن ها باید محصول مارا بخرند نه محصول رقیب را؟

ممکن است شرکت شما مشتریان مختلف زیادی داشته باشد که به محصولات شرکت شما علاقه مند باشند و ممکن به دو دوسته تقسیم شوند : مصرف کننده گان شخصی یا مراکز تجاری و سازمان.

دانستن و پیدا کردن این دو دسته بسیار برای استارت آپ ها مهم است.

اینکه آیا کسب و کار شما محصولات خود را به طور عمده به مصرف کنندگان شخصی میفروشد یا به مراکز تجاری به ماموریت آن کسب و کار بستگی دارد.

 

سخن پایانی و یک نتیجه ی کوتاه

فرآیند بازاریابی یکی راهبرد واستراتژی از فهم کردن مشتریان است که بخصوص کسب وکار های نوپا بسیار باید آن را رعایت کنند.

رعایت کردن و فهمیدن فرآیند بازاریابی به شما در کسب و کارتان کمک خواهد که بتوانید راحت تر نیاز های مشتریان خودتان را بشناسید و آن ها را راغب به خرید کنید.

مطلب پیشنهادی نویسنده : ارضای فوری روح و روان و تاثیر آن بر بازاریابی

نویسنده : امین لطفی

درباره امین لطفی

اگر صدبار دیگر به دنیا بیام بازهم کار بازاریابی را انتخاب میکردم و تا چیزی را تست و آزمایش نکنم آن را انتقال نمیدهم پس با خیال راحت از آموزه های سایت استفاده کن ، من اینجا هستم کمک کنم تا سودزا ترین و پول زا ترین کارها رو توی اینترنت انجام بدی .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *