خانه / دسته‌بندی نشده / رهبری و مدیریت خوب و تاثیر آن بر موفقیت کسب و کار – داستان یک تصمیم

رهبری و مدیریت خوب و تاثیر آن بر موفقیت کسب و کار – داستان یک تصمیم

رهبری و مدیریت بخش جدا ناشدنی یک کسب و کار است اما وقتی سخن از موفقیت یک کسب و کار به میان می آید خیلی دلایل به ذهن ما میرسد مثلا فکر میکنیم داشتن استراتژی خوب و یا داشتن کارمندان متعهد موجب ایجاد موفقیت یک کسب و کار شده اند اما نکته بسیار جالب توجهی وجود دارد که همیشه نادیده گرفته میشود.

این نکته چیزی نیست جز :

تاثیر رهبری و مدیریت در کسب و کار

رهبری و مدیریت از جمله از مسائلی است که بعضی از انسان ها آن را ذاتا دارند اما این امور چیزی ذاتی نیستی بخش عظیمی از این موضوع مربوط میشود به کسب تجربه و استفاده از تجربیات.

مدیریت و رهبری

داستان یک تصمیم

روزی بسیار دلگیر بود و جایی که نباید، اتفاقاتی می افتاد که نمیشد آن هارا حدس زد ولی در میان همین روزهای بدبیاری یکی از دوستانم چیزی که تازه درست کرده بود را به من نشان چیز شگفت انگیزی بود نمیشد باورش کرد مات و مبهوت در تماشای آن بودم انگار همه سختی هارا از دوران کودکی ام تا حالا از تنم میربود خیلی مسحور کننده بود به دوستم گفتم که ما باید این دستگاه را به همه معرفی کنیم و شبانه به طرف “سیلیکون ولی” حرکت کردیم همه حضار در نمایش معرفی روز بعد ما دهن کجی کردند و ما را پس زدند در حالی که ما دستگاهی را داشتیم که آینده جهان را رقم می زد برگشتیم به گاراژ خانه ما و خودمان شروع کردیم

شاید رگه هایی از این داستان برای شما آشنا باشد بله وقتی سخن از رهبری و مدیریت و شیوه های آن به میان می آید حتما باید مثال هایی از استیو جابز زد.

داستان های زیادی از این فرد قهار در تصمیم گیری شنیده اید اما راز هایی را اینجا برایتان فاش خواهم کرد و به شما خواهم گفت که چگونه میشود رهبر و مدیری خوب شد.

رهبری و مدیریت
ساختمان اپل

استیو و اشتباهاتش در رهبری و مدیریت

اشتباهاتی که استیو جابز در کسب و کار مخصوصا در تصمیم گیری ها میکرد معمولا زیر چند ده میلیون دلار هزینه برنمیداشت اما برای ما همیشه روی خوش ماجرا را گفتند از این موضوع میتوانیم گفته ای بالا را تایید کنیم که مدیریت و رهبری موضوعی بیشتر اکتسابی است و قابل یادگیری.

اما از این ماجراها بگذریم در ادامه چند روش برای شما خواهم گفت که بتوانید به شکل خیلی خوب جذابی شرکت استارت آپ و کسب و کار خود را رهبری و مدیریت کنید..

۵روش برای مدیریت و رهبری صحیح و جذاب

۱٫شخصیت

در رهبری و مدیریت شخصیت از جمله موضوعاتی است که فرد باید در خود به شکل صحیح داشته باشد در طول تاریخ از رهبران موفق مشاهده شده است که آن ها شخصیتی بسیار صادق و راستگو داشته همچنین در کنار این راستگویی و صداقت توانسته اند اعتماد به نفس و عزت نفس خود را بالا بکشند این دو موضوع میتواند شخصیت مورد احترامی را در شما بسازد که اولین موضوع مورد نیاز در رهبری است.

۲٫ارتباط برقرار کنید

رهبران و مدیران خوب برقرار کنندگان ارتباط خوبی هستند شاید شما تا به حال کارفرما یا مدیری داشته اید که خواسته سازمان را عین پادگان نظامی اداره کند که دست آخر هم شکست خورده و موجبات انصراف کارمندان را ایجاد کرده است.

رهبران خوب که رهبری و مدیریت را به شکل صحیح انجام میدهند انسان های گنده گو و ترسناک نیستند بلکه انسان هایی بسیار صمیمی اند که توانایی کنترل احساسات و هیجانات دیگران را نیز دارند و شاید همیشه شروع کننده برقراری ارتباط با دیگران هستند.

۳٫جهت

رهبران خوب در سازمان ها همیشه جهت و چشم انداز های بزرگ برای برانگیختن انگیزه و تلاش افراد خود دارند این موضوع سازمانهایی همچون اپل ، مایکروسافت ، اسنپ ، تپ سی ، دیجی کالا را درست کرده است و شما هم اگر میخواهید رهبری و مدیریت صحیح انجام دهید باید چشم انداز خود را همین امروز ایجاد کنید.

۴٫خوش بینی و منبع انرژی مثبت

خوش بینی و منبع انرژی مثبت بودن در تیم ها یکی از مهمترین عوامل سازنده است و بیشتر  تیم های استارت آپی یا به دلیل وجود بیش از حد این موضوع شکست میخورند یا به دلیل عدم وجود این مسئله ی مهم.

پس اگر در تیمی هستید و یا تیمی را رهبری و مدیریت میکنید به اندازه و تا جایی که نیاز است منبع انرژی مثبت باشید و در تیم خود انگیزه را بالا نگهدارید.

۵٫صداقت اصل مهم در رهبری

صداقت که برای بار دوم در این مقاله به آن اشاره میکنم از اصول بسیار مهم رهبری و مدیریت است رهبران قوی میدانند که با مردم چگونه رفتار کنند و میدانند که رفتار مردم با آن ها چگونه خواهد بود.

بهترین قسمت ماجرا اینجاست که رهبران بزرگ جهان از ماهاتما گاندی گرفته تا مادر ترزا انسان هایی اخلاقی بوده اند که نامشان در تاریخ مانده است.

رهبری و مدیریت

و در آخر اینکه :

به نظر من همه انسان ها باید ذات رهبری را در خود ایجاد کنند چرا که این افراد همیشه به بقیه فرصت رشد و نوآوری را میدهند و خودشان نیز در حال حرکت به جلو هستند شما تصور کنید چنین کشوری را که همچین ملتی داشته باشد در رابطه باجاهایی همچون سوئیس و کانادا حرف میزنم.

به هرحال همیشه داشتن آگاهی و کسب کردن مکهارت های زندگی کمک کننده انسان ها در تمامی جوامع بوده و خواهد بود

راستی شاید این مطلب هم براتون مفید باشه : ارضای فوری روح وروان و تاثیر آن بر بازاریابی

درباره نویسنده : امین لطفی

درباره امین لطفی

اگر صدبار دیگر به دنیا بیام بازهم کار بازاریابی را انتخاب میکردم و تا چیزی را تست و آزمایش نکنم آن را انتقال نمیدهم پس با خیال راحت از آموزه های سایت استفاده کن ، من اینجا هستم کمک کنم تا سودزا ترین و پول زا ترین کارها رو توی اینترنت انجام بدی .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *