خانه / دسته‌بندی نشده / توسعه فردی چیست ؟چگونه مغزی برتر ودیدگاهی فراتر داشته باشیم

توسعه فردی چیست ؟چگونه مغزی برتر ودیدگاهی فراتر داشته باشیم

توسعه فردی عبارتی است که سالیان سال از تمدن های باستان بوده هست وخواهد بود.

در دید کلی هر آن چیزی که شما لازم است یادبگیرید را توسعه فردی میگویند ولی آیا الان هم یادگیری شکار توسعه فردی محسوب میشود؟ آیا میتوان در دنیای امروز بدون توسعه ی فردی زندگی کرد؟

توسعه فردی

توسعه فردی یعنی توسعه ی مغز

مغز انسان جای بسیار زیادی برای رشد دارد تمدن تا لحظه ی کنونی خودش فقط با میانگین استفاده ی ده درصد مغزمان به اینجا رسیده است واگر کارایی مغزمان را بالا ببریم چه میشود؟

در این قرن توسعه ی فردی مانند اعصار گذشته آموختن شکار و شمشیر زنی و غیره نیست در این دوره زندگی ما نیاز به مهارت دارد که باید یاد بگیریم و به عبارتی بر توسعه فردی خودمان توجه کنیم.

از مهمترین پایه های توسعه فردی میتوان به مطالعه اشاره کرد یعنی استفاده از تجربیات دیگران بدون صرف زمان پس بدیهی است که کسانی که مطالعه میکنند چند قدمی از سایر افراد جامعه خودشان جلو تر هستند و تنها چیزی است که سرانه ی مصرف آن در کشور ایران بسیار پایین است.

ما انسانها با مطالعه میتوانیم به فردی تبدیل شویم که دارای مغزی برتر است و از آن برای بهتر کردن دنیای اطافمان استفاده کنیم.

از دیگر پایه های مهم توسعه فردی باید به حدیث معروف حضرت علی که میگوید فرزندت زمانه ات باش توجه کنیم :

فرزنده زمانه ی خود بودن نیز توسعه فردی محسوب میشود و بسیار جالب است که اگر در قرن حاضر حتی فرزند بیست وچهار ساعت قبل زمانه باشی از جمع دیگران عقب می افتی.

اما این موارد شاید برای شما چنین سوالی را ایجاد کند که :

با توجه به این موارد چگونه میتوان از طریق توسعه ی فردی بر جهان تاثیر گذاشت؟

در جواب باید بگویم :

آری یکی دیگر از مهمترین موارد های توسعه فردی توانایی استفاده از مغز وفکر است که برای مثال میتوان به ایده پردازی ، توانایی حل مسئله ، توانایی حل بحران ، توانایی کنترل هیجان خود ودیگران اشاره کرد واین دقیقا همان جایی که است که افراد تاثیر گذار در دنیا بوجود آمدند.

رهبرانی که در طول تاریخ اسم هایشان باقی خواهد بود و هست.

توسعه فردی به توسعه جسم هم شامل میشود

شاید شنیده باشید افراد موفق همیشه در زندگی خود ورزش را در برنامه هایشان دارند درست است :

توسعه فردی شامل جسم هم میشود همانطور که ضرب المثل معروف مان میگوید عقل سالم در بدن سالم که در بعضی موارد معدود استثنا هم وجود دارد همچون استیون هاوکینگ.

ورزش یکی دیگر از اموراتی است که در این قرن کمتر به آن توجه میشود و ۶۸% مردم در دنیا دچار اضافه وزن وچاقی هستند درست است که از همین مطالب میتوان ایده هایی خوبی گرفت ولی اگر صحبت فرد در میان باشد جالب است بدانیم که همین من و شما شده ایم ما و این جهان شکل یافته و اگر قصد تغییر جهان را دارید از خودتان شروع کنید مطمئنم که موفق میشوید.

توسعه دیدگاه و رشد جهان سوم

دو گزینه ای که بالا گفته شد در نهایت منجر میشود به توسعه ی دیدگاه افراد یک جامعه که دست به تغییرات خوب ومثبت در آن جامعه میزنند و اگز در جامعه ای از لحاظ توسعه ی فردی هرکس به فکر توسعه دیدگاه های خود نباشد آن جامعه رو به زوال خواهد رفت البته من تحلیل کننده ی مسائل سیاسی نیستم ولی خوب میدانم که یک فرد در چندین هزار نفر جامعه خود ضرب میشود.

همین الان برای خود پنج دقیقه وقت بگذار و برای پنج دقیقه به توسعه ی خودت فکر کن.

نیاز به توسعه یافتگی هر جامعه در هر عصری برای هرکشوری قابل مشاهده است اما اکنون اگر نتوانیم با سرعت توسعه بیابیم از جامعه جهانی عقب خواهیم ماند پس بسیار خوب است که الان به فکر توسعه فردی وشخصی خودمان باشیم.

پیشرفت مداوم تا آخر عمر

اگر به دنبال توسعه فردی خوتان هستید باید بدانید که دوره های آموزشی بسیاری در این مورد وجود دارد و همینطور کتاب های تاثیر گذار بسیار میتوانید به راحت ترین شکل ممکن یادبگیرید و در زندگی و حوزه کسب وکار خود توسعه یابید.

اما مهمترین مسئله در توسعه فردی تمرین مداوم وادامه دار است که علم ان ال پی هم آن را تایید میکند.

هر آن چیزی یاد میگیرید باید ملکه ذهنتان شود باید کمک کند به شما تا افکار وباور های منفی خود را کنار بگذارید و این موضوع هم نیاز به تمرین مداوم و ادامه دار دارد که نباید از آن غافل شوید.

سخن پایانی و جمع بندی

برای توسعه فردی باید به موارد زیر توجه کنیم :

۱-مغزمان را توسعه بدهیم ومطالعه کنیم

۲-همزمان با رشد جهان خودمان را توسعه بدهیم

۳-جسم مان را توسعه بدهیم و به زندگی سالم قدم بگذاریم

۴-دیدگاه های مان توسعه بدهیم تا جهان سومی نشویم

با رعایت همین چند گزینه در چند دقیقه از روز فقط برای خودمان وآینده خودمان میتواند چنان تاثیر گذار باشد که بتوانیم شاد تر و بهتر زندگی کنیم.

همه این ها فقط از یک توسعه فردی کوچک نشات میگرد

فقط چند دقیقه در یک روز برای خودمان

ممنون از اینکه مطلب را مطالعه کردید.

درباره ی نویسنده

دوستان ما دوستدارند که از ما مطالب خوبی بشنوند ویادبگیرند آن ها هم شریک آموزش کنید واز دکمه های اشتراک گذاری استفاده کنید.

درباره ی امین لطفی

مطلب پیشنهادی

ایده بازاریابی

۱۰۱ ایده بازاریابی برای بیزینس های کوچک – روش های بازاریابی – بخش اول

ایده بازاریابی و روش های بازاریابی داشتن ایده بازاریابی و دانستن روش های بازاریابی یکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *