خانه / دسته‌بندی نشده / بهترین استراتژی هک رشد برای بیزینس شما چیست – تکنیک هک رشد

بهترین استراتژی هک رشد برای بیزینس شما چیست – تکنیک هک رشد

این استراتژی هک رشد میتواند فروش شما را افزایش دهد.

در محیط های کاری امروز بخصوص در حوزه دیجیتال دیگر استراتژی های فروش سنتی نمیتوانند کارساز باشند در این مقاله بسیار مفید بررسی خواهیم کرد که چگونه میتوانیم از فروش معلمولی به فروش توربو شارژ جت برسیم.

هک رشد چیست و استراتژی هک رشد به چه چیزی گفته میشود

منشا هک رشد برمیگردد به شان آلیس کارآفرین ، سرمایه گذار فرشته و مشاور راه اندازی کسب و کار که در سال ۲۰۱۰ واژه هک رشد را به کاربرد.

از نظر شان آلیس هکر رشد به کسی گفته میشود که با توجه بر امکانات موجود بیزینس تلاش میکند تا سرعت فروش را از راه های خلاقانه بالا ببرد.

در اینجا هکر به این معنا نیست که موجب خرابکاری یا غیره شود بلکه میتواند گفت هکر رشد کسی است وارد کسب و کار میشود حفره ها یا همان باگ کسب و کار را در می آورد و با استراتژی های خلاقانه و چنیش صحیح این باگ ها آن ها تبدیل به فرصت برای کسب و کار میکند.

استراتژی هک رشد

 

داستان های موفق استراتژی هک رشد

از مهمترین داستان های موفقیت در استراتژی هک رشد و تکنیک هک رشد میتوان به استارت آپ  Airbnb اشاره کرد که از ۱۴۰٫۰۰۰ هزار بازدید کننده مهمان در سال ۲۰۱۰ به ۱۰۰ میلیون کاربر در سال ۲۰۱۷ رسید.

پلتفرم  Airbnb یک سرویس برای اجاره آنلاین هتل ، سوئیت و منزل های اشتراکی در سراسر دنیاست که میتوان گفت به موفقیت چشمگیری رسیده است.

Gopro یکی دیگر شرکت های موفقی است که هنوز هم از تکنیک هک رشد استفاده میکند بطوری که طبق تخمین بعضی از سایت های آماری در آمریکا فروش این دوربین ها در سال دوم ارائه به ۲۵۰ میلیون دلار رسید.

امروز دنیایی است که اگر تیم نباشید شکست های سختی را متحمل میشود.

به مهترین تکنیکی که دوربین  Gopro بعنوان استراتژی هک رشد استفاده کرد میتوان به این نقطه اشاره کرد که این شرکت مشتریان خود را تشویق کرد تا فیلم های گرفته شده توسط این دوربین از فعالیت های ورزشی شان را به دیگران به اشتراک بگذارند و این قدمی بزرگ برای یک اختراع کوچک ولی بدرد بخور بود.

مراحل اجرای استراتژی هک رشد

تکنیک هک رشد موفقیت آمیز فرایندی تکراری است که باید مداوما در بیزینس اجرا شود که شامل مراحل زیر است :

۱٫توسعه مداوم محصول

محصول خود را همیشه توسعه دهید تا به نزدیک ترین چیزی تبدیل شود که بازار هدف آن را میخواهد هکر های رشد به این بازار میگویند  ” بازار محصول مناسب ” داشتن محصولی برتر در عرصه رقابت که دارای تقاضا هم هست یعنی برگه برنده در مثال های بالا میبینید که  Airbnb چگونه این استراتژی هک رشد را به کار گرفت و دید خود را برای ساختن کسب و کاری عظیم حفظ کرد و همینطور میبینید که دوربین های Gopro چگونه این تکنیک هک رشد را بکار بردند تا بهترین محصول را که نزدیک ترین محصول به خواسته های مشتری را بسازند.

۲٫تعیین اهداف خاص

تعیین اهداف خاص از دیگر کارهایی است که باید برای انجام گرفتن استراتژی هک رشد موفق انجام دهید.

شاید هدف شما برای سال اول فروش یک میلیارد تومان باشد ولی باید این هدف را به اهداف کوچک تر تقسیم کنید تا پیشرفت خود را دقیق تر نظارت کنید و بتوانید بهتر آن را تحلیل و آنالیز کنید.

یک فروشنده لباس شاید بخواهد به فروش سالانه یک میلیون مشتری برسد ولی این هدف اگر به بخش های کوچک تر نرسد دچار مشکل میشوید برای مثال همین فروشنده باید بتواند در ماه اول لباس های صد طراح لباس را بفروش برساند.

یا در مثال دیگر شاید سایت تولید محتوایی هدف بلند مدتی تحت عنوان ماهانه یک میلیون بازدید کننده را داشته باشد که باید این هدف را به بخش های هفتگی و ماهانه در استراتژی هک رشد خود تقسیم کند.

تکنیک هک رشد
تخصص + طراح + آنالیزور

۳٫پیاده سازی روش های ردیابی نتایج

روش های ردیابی نتایج کار مهم دیگری است که باید در استراتژی هک رشد خود جای دهید چرا که تکنیک هک رشد و روش های آن سیستمی مبتنی بر داده است و شما میتوانید پیگیری آمار فیس بوک و یا حتی ریتوییت شدن یک توییت درباره محصول خود و یا حتی با استفاده از تعداد کلیک هایی که بر روی لینک جاسازی شده از محصول شما در محتوایی ردیابی کنید که محبوبیت کالا و خدمات شما در جامعه به چه میزان است و چگونه میتوانید پیشروی آن را بیشتر کنید.

حتی میتوانید بازخورد های مشتری های خود را از طریق ایمیل و یا حتی در خود سایت و یا از طریق چند کاغذ کوچک در مغازه خودتان پیگیری کنید و به دنبال راه حل هایی برای افزایش محبوبیت کالای خود باشید.

۴٫تست رایگان محصول

از دیگر روش های تکنیک هک رشد به خصوص در عرصه دیجیتال میتوان به این اشاره کرد که امروز به راحتی میتوان تمامی جنبه های محصول را با مشتری تست کرد و جنبه های ناکارآمد را حذف و نقاط قوت را افزایش داد.

این استراتژی هک رشد این گونه به کار گرفته میشود که ما به کاربران و مشتریان اجازه میدهیم که بصورت رایگان محصول و خدمات ما را تست کرده و نظر دهند یا حداقل پایین تر از قیمت مشخص محصول و خدماتمان آن را بخرند در این صورت ما میتوانیم تعداد زیادی نظر و پیشنهاد را و ایده های جدید را جمع آوری کنیم که نه تنها در ابتدای کار بلکه در آینده کسب و کار ما نیز کارایی خواهند داشت.

هک رشد

۵٫استفاده از بازخورد های مشتریان

آخرین استراتژی هک رشد و تکنیک هک رشد ما در این مقاله این است که با استفاده از بازخورد هایی که از مشتریان در گزینه چهار گرفتید محصول خود را توسعه دهید ، اهداف خاصی را مشخص کنید و روش های ردیابی نتایج را بکار ببرید و باز از مشتریان نظر بخواهید به عبارت دیگر در آخرین قدم از این استراتژی هک رشد باید با استفاده از نتایج و بازخوردهای گرفته شده از مشتری برگردید به گزینه اول و دوباره شروع کنید.

این چرخه عامل موفقیت خیلی ها بوده و عامل موفقیت شما نیز خواهد شد.

اگر نظر و پیشنهادی درباره این مطلب دارید و یا اگر میخواهید گزینه ای به این مطلب اضافه کنید در پایین همین مقاله از قسمت نظرات کامنت خود را برای ما و دیگران ارسال کنید شما مهمترین بخش رسانه آموزشی کسب و کار هستید.

نویسنده : امین لطفی

چند مطلب مفید دیگر برای مطالعه روی یکی از آن ها کلیک کنید :

هک رشد برای بازاریابی استارت آپ های ایرانی – قوانین سال ۲۰۱۸

چگونه مدیر خوبی بشویم – نحوه مدیریت و رهبری در هر کسب و کار

چند راز بسیار مهم از موفقیت استارت آپ ها در سیلیکون ولی – silicon valley

رهبری و مدیریت خوب و تاثیر آن بر موفقیت کسب و کار – داستان یک تصمیم

[mailerlite_form form_id=3]

درباره امین لطفی

اگر صدبار دیگر به دنیا بیام بازهم کار بازاریابی را انتخاب میکردم و تا چیزی را تست و آزمایش نکنم آن را انتقال نمیدهم پس با خیال راحت از آموزه های سایت استفاده کن ، من اینجا هستم کمک کنم تا سودزا ترین و پول زا ترین کارها رو توی اینترنت انجام بدی .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *