خانه / دسته‌بندی نشده / شش استراتژی بازاریابی دیجیتال برای انفجار در آمد کسب و کار در سال ۲۰۱۸

شش استراتژی بازاریابی دیجیتال برای انفجار در آمد کسب و کار در سال ۲۰۱۸

در سال های اخیر استراتژی بازاریابی دیجیتال بسیار تغییر کرده است به شکلی که حتی استراتژی ای که سال قبل استفاده میکردیم دیگر امسال کاربرد ندارد.

دلیل این را هم میتوان افزایش انواع سرویس های خدماتی آنلاین و پلتفرم های مختلف دانست.

استراتژی بازاریابی دیجیتال

استراتژی بازاریابی دیجیتال و افزایش تبلیغات

بازاریابی دیجیتال راهی نیست که بتوان به راحتی آن را پیدا کرد و از آن در کسب و کار استفاده کرد به نوعی میتوان گفت نقشه گنجی است که به سختی بدست می آید چرا که ورود به عرصه تجارت دیجیتال امروز ارزان تر سال های قبل است و جالب است بدانید که مخاطب ها روزانه با هزاران تبلیغ بی جهت و بدون استراتژی از طرف کسانی که تخصص کافی ندارند بمباران میشوند و این وسط کار را برای کسانی که تخصص دارند مشکل میکنند.

در ادامه اشاره خواهم کرد به ۶ استراتژی بازاریابی دیجیتال که ارزشمند ترین استراتژی ها برای شما خواهد بود.

۶ استراتژی بازاریابی دیجیتال

استراتژی هایی که در ادامه بیان خواهم کرد راهبردهایی است که بدست متخصص های بین المللی پیشنهاد شده است و به نفع هر کسی است که میخواهد بازاریابی صحیحی در عرصه تجارت بخصوص الکترونیک داشته باشد.

۱٫کسب و کارهای آرامش  بخش برنده جنگ خواهند بود

اولین استراتژی بازاریابی دیجیتال ما این خواهد بود که کسب و کار خود را تبدیل به کسب و کار آرامش بخش بکنیم چرا که امروزه دیگر جمع کردن لیست ایمیل و این کارها سود زا نیست چرا که با گذر زمان کسب و کارهایی بوجود آمده اند که لیست های بسیار عظیمی از همین ایمیل ها و شماره تلفن ها جمع کرده اند و آنقدر مخاطب ها را بمباران کرده اند که همه آن ها از تبلیغات بیزار شده اند.

بسیار ساده است روزگاری اس ام اس مارکتینگ به چنین سرنوشتی دچار شد و امروز ایمیل مارکتینگ هم به این سرنوشت دچار شده است.

امروز بیشتر از هر چیزی ایجاد صمیمت با مخاطب ها مورد توجه است چه بسا کسب و کارهای نوپا و استارت آپ هایی که این ایجاد صمیمت را در وجه میلیونی انجام میدهند.

آرام بخش باشید

پس در نتیجه کسب و کار خود را باید به نوعی طراحی کنیم که آرام بخش برای همه افراد باشد و آن ها را از خرید و کارهای دیگر بیزار نکند در کشور زاپن آنقدر به این مقوله ی آرام بخش بودن نزدیک شده اند که نوعی اپیدمی مصرف گرایی تحریکی بوجود آمده است که در مقاله مربوطه توضیح داده ام.

مطلب مفید دیگر : بازاریابی محتوا برای استارت آپ ها – اصول کسب و کار شاد و راحت

۲٫جلب توجه مردم ، یک نوع پول و ارز است

با این اوصاف که در استراتژی بازاریابی دیجیتال در گزینه یک گفتم مخاطب ها با حجم عظیمی از اطلاعات تولید شده توسط کسب و کارها بمباران میشوند که ایجاد جلب توجه را برای کسب و کارها بسیار مشکل کرده است حتی به جرات میتوان گفت که هزینه های هنگفت تبلیغاتی هم امروز دیگر کارساز نیست اما در این میان کسب و کار های هوشمند هم وجود دارند که به شکل های دیگری در حال جلب توجه برای مخاطب ها هستند.

به هرحال به هرنحوی توانستید جلب توجه کنید برای مخاطب ها بدانید که پول و ارزی را برای کسب وکار خود به عنوان پشتوانه جمع کرده اید چرا که توجه مخاطب ها آسان ترین و راحت ترین چیزی است که برای همه کسب وکار ها وجود دارد و هرچقدر بیشتر بدست آورید بیشتر موفقید.

بازاریابی دیجیتال

۳٫توانایی ورود به توده های مختلف

مهمترین استراتژی بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۱۸ در ادامه سخنان دو گزینه ی بالا توانایی ورود به توده های مختلف یک جامعه است منظور در این توده های مختلف سیاسی نیست بلکه ورود به طیف ها و قشر های مختلف در یک جامعه است از بهترین نوع راهبرد بازاریابی دیجیتال خواهد بود.

در جامعه توده بسیار مختلفی وجود دارد که همانطور که گفته شد کسب و کارهایی با هوشمندی توان ایجاد صمیمت با این توده ها را دارند این به این معنی نیست که شما راهبرد بازاریابی دیجیتال خود را چنین پر هزینه بچینید که در همه جا دیده شوید بلکه به این معنی است که در هدفمند ترین مکان و در هدفمند ترین توده برای خود ایجاد صمیمیت کنید اگر بتوانید این نقطه را عملی کنید بدانید که یک شاهکار را عملی کرده اید.

۴٫یک پلتفرم کافی نیست

این امر نیز در استراتژی بازاریابی دیجیتال بسیار مهم است و درباره این راهبرد بسیار گفته شده است که وقتی دارید راهبرد بازاریابی دیجیتال خود را میچینید که شروع به تولید محتوا کنید بعد تولید محتوا آن به در پلتفرم های مختلف بازنویسی کنید.

برای مثال اگر فکر میکنید که تولید مقاله در وب سایتتان در سال ۲۰۱۸ کافی خواهد بود بسیار در اشتباهید و بهتر است دوباره فکر کنید.

همین مقاله را با تغییر فرمت باید بازنویسی کنید برای پلتفرم های دیگر مثلا تولید ویدئو برای یوتیوب یا استفاده از پینترست و ..

۵٫کانال بازاریابی منحصر بفرد

در سال ۲۰۱۸ دیگر نمیتوان یک کانال بازاریابی ایجاد کرد که همه مخاطبان را یک به یک از طریق فرآیند گام به گام و از پیش تعریف شده به سمت کسب و کار بیاورد چرا که آن ها تقریبا همیشه یک قدم از کسب و کار ما جلو هستند چرا که آن ها ده هاسایت دیگر را در روز مشاهده میکنند از ده ها مغازه خرید میکنند ده راه پیمایی در مراکز خرید داشته اند و خوب بلدند که به چه چیزی پول پرداخت کنند در هر حال میتوان گفت که امروز کسب و کار ها باید شیوه های خود را به کار گیرند و قیف ها و کانال های بازاریابی خود را ایجاد کنند به شکلی سرگرم کننده وخلاقانه.

استراتژی بازاریابی دیجیتال

مطلب مفید دیگر : انیمو واینینگ یا Animation vaining صنعتی نوپا با کمی نیاز به تخصص انیمیشنی

۶٫تمرکز بر ROI  های نامرئی

ROI یا همان نسبت بازگشت سرمایه موضوعی است که باید در همه کسب و کارها بررسی شود بخصوص در کسب و کارهای نوپا و استارت آپ در این استراتژی بازاریابی دیجیتال توجه بر بازگشت سرمایه نامرئی.

در حالت کلی باید بگویم آگاهی از برند شما یک نوع بازگشت سرمایه نامرئی و تا میتوانید باید از برند خود آگاهی ایجاد کنید تا در صورت نیاز مخاطب ها جهت استفاده سراغ شما بیاند.

این درصورتی است که شما راهبرد بازاریابی دیجیتال خود را چنان بچینید که مخاطب های خود را بتوانید پرورش دهید و به آن ها یاد دهید که شما کی و کجا به درد میخورید هرچقدر این موضوع بیشتر بررسی شود و بیشتر روی آن کار شود بیشتر به موفقیت نزدیک خواهید.

نکته پایانی این که :

استراتژی بازاریابی دیجیتال از مهم ترین موضوعاتی است که امروز در کسب و کار ها بررسی میشود اما داشتن دانشی خوب وتخصصی از این دنیا عظیم تجارت برگ برنده ای خواهد بود که شما در کسب و کار خود خواهید داشت در سایت حاضر سعی براین است که با به روز ترین مطالب در جهت آگاهی بخشی برای کسب و کار ها اهتمام ورزیم.

راستی شاید این مطلب هم براتون مفید باشه : رهبری و مدیریت خوب و تاثیر آن بر موفقیت کسب و کار – داستان یک تصمیم

درباره نویسنده : امین لطفی

 

درباره ی امین لطفی

مطلب پیشنهادی

ایده بازاریابی

۱۰۱ ایده بازاریابی برای بیزینس های کوچک – روش های بازاریابی – بخش اول

ایده بازاریابی و روش های بازاریابی داشتن ایده بازاریابی و دانستن روش های بازاریابی یکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *